- B. Kullmann Auto- en Motorrijschool „ffippe t e\ nDTrrTn rrn en R°°ktabak o 7 7 - 3 D.W.S.-Neptunus en D.W.V.-Elinkwijk belangrijk voor Amsterdam. Zoutsteeg 10, Tel. 41791 Alle soorten Sigaren, Sigaretten, Pruim- XJ K* JL Wf JLJLJLKAJLJL Grote sortering Exportsigaren Virginia-sigaretten en Snag oigarenmagazijn voorverkoop voor sportwedstrijden in Amsterdam en uitwedstrijden van Zoutsteeg 12 bij de Dam - Tel. 31742 BLAUW-WIT Honderden Spaarndammers zullen vandaag meetrekken met D.W.S. naar Houtrust, om daar hun favorieten aan te moedigen in de beslissingswedstrijd tegen Neptunus. De Rotterdammers, wier overwinning op Xerxes wel zeer be- critiseerd is, hebben door het vertrek van keeper Landman en door de ernstige blessure van de oud-internationaal Everse, die enkele maanden op de ziekenlijst heeft gestaan, een aanzienlijke verzwakking ondervonden. De oorzaak der slechte resultaten van D.W.S. in dit seizoen, ligt zeker niet aan de hechte verdediging van de Spaarndammerclub, maar de punten gingen verloren, omdat de voorhoede ook nu weer onmachtig is jgebleken doelpunten te maken. Toch menen we, dat D.W.S. de beste papieren heeft op Houtrust, niet, dat wij Neptunus onderschatten, integendeel, maar de D.W.S.-ers beschikken over meer routine om juist zo'n wedstrijd tot een goed einde te brengen. Op Nieuwendam heeft D.W.V. natuurlijk een uitverkocht huis. De geel-zwarten hebben afgelopen Zondag De Spartaan voor de titel uitgeschakeld in een wed strijd, waarin zij aantoonden de sterkste tweede klasser in dit district te zijn. Wanneer vandaag op beide punten beslag wordt gelegd, dan kunnen de Nieuwen- dammers voor de zoveelste maal de kampioensvlag hijsen en zich op de komende promotiewedstrijden gaan prepareren. Maar zover is het nog niet. Elinkwijk heeft een lelijke misstap begaan door uit van Zaandijk te verliezen en daarmede hebben de Zuilenaren voor een belangrijk deel hun kampioenskans verspeeld. Maar we zijn nog niet vergeten, dat de ontmoeting in Zuilen destijds twee punten voor Elinkwijk opleverde. Slechts een overwinning op D.W.V. kan de Utrechte naren nog een kansje bezorgen en daarmede zou een beslissing voorlopig worden uitgesteld. Want dan moet D.W.V. zijn resterende twee wedstrijden winnen (thuis Zaandijk en uit H.V.C.) om zich kampioen te kunnen noemen, rekening houdende, dat Elinkwijk zijn laatste wedstrijd thuis tegen A.F.C. in een over winning zal omzetten. Spanning dus in overvloed. Het kampioenschap van D.W.V. zou nog wel eens een paar weken kunnen worden uitgesteld. Wordt D.W.V. afdelingskampioen, dan zal zij haar promotiewedstrijden spelen in het Olympisch Stadion en moet zij de strijd aanbinden tegen Zeeburgia en O.S.V. De verliezer van D.W.S.Neptunus krijgt het ons inziens nog moeilijker, want de tweede-klasse-kampioenen in West II zijn prima ploegen. U.V.S. heeft al eerder een poging gewaagd om het voetbal-eldorado binnen te treden. De Leidse club is met zes punten voorsprong als nummer één geëindigd! In de andere af deling staat Emma onbedreigd aan de kop, want door de nederlaag van de concurrent Excelsior, j.l. Zondag tegen Coal, is er voor de Dordtenaren geen vuiltje meer aan de lucht. Eén punt uit de resterende twee wedstrijden is voor de oud-eerste-klassers voldoende om zich definitief aan te melden als candidaat voor de eerste klasse. En de kans bestaat dan weer, dat Dordt, dat zovele jaren een trouwe eerste klasser telde in D.F.C., het volgend seizoen weer eerste klasse voetbal terugkrijgt. M. KOPPELAAR. De nieuwste wagens. Lesmotor met dubbele besturing. CEINTUURBAAN 51 - AMSTERDAM - TEL. 93534 vooral Uw gelegenheden bij

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 14