6 HET PARCDL Lindbergh Touringcars n.v. Beslissingen op komst. Amsterdam, Damrak 41, telefoon 45715-48956 Sigarenmagazijn „De Sport" (fa. Lippens) Verhuur van touringcars voor elk doel. Speciaal adres voor clubs en verenigingen. r De zestiende étappe van de voetbalcompetitie belooft in district I wel bijzonder interessant te worden. De drie Itampioenscandidaten krijgen het verre van gemakkelijk, zodat de situatie na vandaag wel eens ingewikkelder zou kunnen worden, hoewel we ook rekening dienen te houden met de mogelijkheid, dat door verrassingen de kampioenscandidaat zich automatisch komt aanmelden. Blauw Wit heeft, door het gelijke spel van Zeeburgia tegen de concurrent Hermes D.V.S., zowel op Sparta als op H.D.V.S. een voorsprong van twee punten en op papier zijn we geneigd, de Stadionclub zonder meer als overwinnaar aan te wijzen. Het is echter wel gewenst, met deze voorspelling enige voorzichtigheid te betrachten, want dat Zeeburgia speelde het toch maar klaar, om Feijenoord twee punten afhandig te maken en H.D.V.S. een uiterst kostbaar punt te ont futselen. Blauw Wit, dat zich in een vriendschappelijke wedstrijd door H.B.S. liet overspelen en gedecideerd op Houtrust met 62 klop kreeg, moet Zeeburgia maar niet als een degradatie-candidaat, doch als een kampioens-gegadigde be schouwen! Een gelijk spel of een nederlaag bezegelt het lot der Kruislaan- bewoners en hoewel we de kracht van de withemden niet onderschatten, zien we ze toch niet als overwinnaars van het Olympisch Stadion komen. In Rotterdam zal de Rotterdamse arena wel flink gevuld zijn, nu daar de ontmoeting Feijenoord H.D.V.S. wordt gespeeld. U zult zich nog wel herinneren, dat de Feijenoorders enkele maanden geleden aan de Damlaan in Schiedam hun voorsprong van 20 omgetoverd zagen in een nederlaag met 42. De stadionbewoners zullen er nu wel voor zorgen, dat Hermes D.V.S. dit kunstje niet herhaalt, 't Zal daar geducht spannen, want als de Schiedammers zouden struikelen, kunnen zij zich wel als uitgeschakeld voor de eretitel beschouwen. We kennen de kracht van Feijenoord in hun eigen stadion en we slaan hun winstkansen zelfs een tikje hoger aan. HaarlemSparta roept herinneringen op uit het verleden. Maar ook nu zullen honderden Spartanen, evenals jaren geleden, naar de Spaarnestad trekken om hun favorieten aan te moedigen. De Spartanen zouden wel eens de lachende derde kunnen worden, als Blauw Wit en H.D.V.S. het niet tot een overwinning brachten. Doordat enkele spelers, Benningshof en Tiebout, tijdelijk op de zieken lijst staan, heeft het elftal van Sparta een verzwakking ondergaan, die juist in deze uitwedstrijd wel eens funest zou kunnen zijn. De ploeg van Haarlem ver toont een heel wat mindere vorm dan b.v. in het seizoen 1947'48, hoewel het frisse spel van de roodbroeken tegen Blauw Wit in het Stadion het bewijs leverde, dat hun inzinking iets van tijdelijke aard is geweest. De sterke defensie van Sparta, met Landman en Terlouw aan het hoofd, krijgt het zwaar te verduren. We voorzien in deze wedstrijd een verdeling van punten, temeer, omdat destijds in Rotterdam de roodbroeken een onverdiende nederlaag leden. De Zaanse derby K.F.C.V.S.V. draagt alleen betekenis voor de Velsenaren. Een overwinning voor Velsen zou tot resultaat hebben, dat V.S.V. door Zeeburgia practisch niet meer bereikt kan worden. Er staat dus voor de V.S.V.-ers iets op het spel en met die gedachte zullen zij ook wel naar de Koog gaan. Als de Velser-ploeg D.O.S. in Utrecht op de knieën kan brengen, staan haar kansen in Koog aan de Zaan zeker niet slecht genoteerd. In district H zal Ajax zich wel niet Van de wijs laten brengen. De Meerbewoners hebben zich nu weer de meerdere getoond over het lang niet malse R.C.H. in het Heemsteedse Sportpark. Vandaag krijgen de weldra jubilerende Ajaxieden Iedere sportmakker koopt zijn rookartikelen bij PIET KOEKEBAKKER J. P. Heijestraat 97 hoek Jac. v. Lennepstraat Telefoon 8 2 8 0 5 VOORVERKOOP toegangsbewijzen voor alle sportevenementen en uit en thuiswedstrijden van BLAUW-WIT. Ook telefonisch bestellen mogelijk.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 6