AJAX-D.W.S. Café Doornbos 4 De schrijver dezer regelen is zich bewust, dat een voorwoord over de wedstrijd AjaxD.W.S. moet handelen over de te spelen wedstrijd, over de ploegen, de spelers desnoods, of over bijkomstigheden, doch niet over de persoonlijke ge voelens van ondergetekende. Maarhier wordt het me toch wel héél moeilijk, in mijn objectieve huid van objectief journalist van Amsterdamse conceptie te kruipen en mijn sentiment uit te schakelen. Gaat het zeer vele Amsterdammers niet precies zo? Waaruit bestaan dan die gevoelens, nu Ajax en D.W.S. elkaar te lijf gaan om die twee armzalige en tegelijk kostbare puntjes. Armzalig om datja, wat zijn puntjes, die de K.N.V.B. voor wedstrijdwinst pleegt toe te kennen, in vergelijking tot velerlei levenswaarden, zaken, die we toch zo veel hoger moeten aanslaan! Maar waardevol, omdat ze tegelijk beslissend kunnen zijn voor promotie en degradatie, omdat ze voor Ajax kampioenschap, voor D.W.S. degradatie kunnen betekenen. En juist die omstandigheid is oorzaak van de gemengde gevoelens, die ik koester bij dit treffen. Ik zou niet gaarne zien, dat aan Ajax het kampioenschap nog zou ontgaan, doch ik zou het zeer pijnlijk vinden, als het noodlot zich aan D.W.S. voltrok. Er is hier maar één mogelijkheid, maar één kans om aan het gevoelsdilemma te ontkomen. Dat is, deze gevoelens het zwijgen op te leggen en uitsluitend het recht van de sterkste te erkennen. Daarvoor wordt gespeeld, daar gaat het om. Men kan dan achteraf bejammeren, dat de verliezer van die nederlaag de pijnlijke gevolgen moet ondergaan, de beslissing, die het spel brengt, moet geëerbiedigd worden. Zondag zat het D.W.S. tegen. Daar over 't IJ hebben de blauw-zwarten minstens een gelijk spel verdiend. Een nederlaag: met 10, waarbij dus de gehele buit bij de Over-IJ-ers bleef, was niet de juiste uitslag. Dat resultaat heeft echter de kans, dat D.W.S. degradatie-wedstrijden zal moeten spelen, wel aanzienlijk verhoogd, terwijl Volewijckers het daaraan dankt, dat zij nog terdege een kans behoudt in de strijd om het afdelingskampioenschap. Ajax won in Heemstede met 42 van R.C.H., ondanks dat het in de achter hoede der rood-witten af en toe „rammelde". Het ploegverband bleek echter te hecht en het technisch overwicht te groot. Met dat al is een duidelijke over winning op R.C.H. in Heemstede nog altijd een knappe prestatie. Het typische feit doet zich voor dat Ajax, ondanks de veel besproken improductiviteit, toch nog het grootste aantal doelpunten van alle tien clubs in haar afdeling haalde en (op Heracles na) het minste aantal treffers tegen heeft. Het jubileum van Ajax, het gouden feest, staat voor de deur. Aan het elftal de taak, de club dit kampioenschap te schenken. De D.W.S.-ers zij twee over winningen toegewenst in de beide resterende wedstrijden. Mocht dat onverhoopt niet gelukken, dan sterkte in de degradatie-competitie en de verzekering, dat de gehele Amsterdamse voetbalwereld van harte hoopt, dat D.W.S. voor de eerste klasse behouden blijft. J- HOVEN. SLECHTS 1500 PLAATSEN VOOR NEDERLAND BIJ BELGIE—HOLLAND TE ANTWERPEN. Naar wij vernemen, zal de K.N.V.B. voor de wedstrijd BelgiëNederland, op 16 April a.s. te Antwerpen, slechts de beschikking krijgen over 1010 plaats- kaarten. De Koninklijke Belgische Voetbal Bond had 8500 plaatsen voor Neder landse supporters gereserveerd, doch de K.N.V.B. kon deze niet afnemen in verband met de bestaande deviezenbepalingen, die ons land dwingen met een geringer aantal toegangskaarten genoegen te nemen. Het bestuur van de K.N.V.B. kreeg namelijk een bepaald bedrag, dat voor plaatskaarten mocht worden besteed, toegewezen en het aantal plaatsen zou nog lager dan 1000 zijn geweest, indien de bond niet zoveel mogelijk goedkope staanplaatsen voor de beschikbare som had gevraagd. Verder is het mogelijk gebleken, naar aanleiding van de meer recente be palingen in de Benelux-overeenkomst, om nog 500 extra plaatsen voor de K.N.V.B.-leden te verkrijgen, die evenwel te Antwerpen zelf, op de dag van de wedstrijd, op een nader aan te wijzen plaats, zullen worden verdeeld, nadat deze toegangskaarten door loting zullen zijn toegewezen. Deze 500 plaatsen worden te Antwerpen verstrekt tegen betaling van het bedrag in Belgische Francs. „SPORT." 't Trefpunt v. d. Stadion-bezoekers AMSTELVEENSEWEG 312 TELEFOON 92998

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 4