léés die knuit! 3 fa. J. van der Zouw Goede reis en „zet hem op" Auto- en M otorrij school „ffippe Emaille Insignes Medailles Shirt-Emblemen enz. Hartveldseweg 41 - Diemen telefoon 58487 (Amsterdam) Met des te meer hartelijkheid wensen wij overmorgen de Zwaluwen in Gent en de volgende dag het Nederlands elftal in Newcastle veel succes, nu zo veel Amsterdammers deel uit maken van deze ploegen, aan wie de hoogste eer, die voetballers ten deel kan vallen, inderdaad te beurt viel. Twee en twintig uit verkorenen èndaaronder tien Amsterdammers. Het is wel een buitengewone omwenteling, sedert enkele maanden geleden, toen er in totaal maar één enkele Amsterdammer waardig gevonden werd als invaller op het bankje naast het veld te gaan zitten, namelijk Joop Stoffelen. Daarmee zat Amsterdam er wel zeer nadrukkelijk „naast", maar (eerlijk gesproken en sans rancune!) „de commissie" ook wel een weinig! Thans zit wéér iemand „er naast". We menen Lenstra, Neerlands beste voet baller van het ogenblik. Doch al vinden we het op zich zelf héél jammer, we achten dit volkomen logisch, omdat het verkeerd is, een speler in de ploeg op te nemen, die niet voor 100 procent zijn best doet en niet bereid is zich desnoods volkomen leeg te spelen. Het risico, dat Lenstra er in Newcastle maar zo'n beetje met de muts naar zou gooien, mochten de heren Herberts, Triebei en Verlegh niet lopen, temeer niet, omdat een dergelijk optreden van de Heerenvener een funeste invloed op de rest van de ploeg tengevolge zou hebben. Dat vleugelspelers als Schrumpf en Clavan bij een Lenstra verre ten achter staan in spelcapaciteiten, is een andere kwestie. Dat staan deze thans uitver korenen ook bij Drager. Maar de Schiedammer en de Hagenaar zijn vechters, die onvermoeid en onversaagd tot het vermoedelijk bittere einde zullen strijden om een zo goed mogelijk figuur te slaan. De keuze van de tien Amsterdammers is wel een merkwaardige vingerwijzing voor de Amsterdamse elftal-commissie, dus voor de commissie van het district Amsterdam, die belast is met de samenstelling van de Amsterdamse ploeg. Gekozen zijn: Van Raalte; Potharst en Boonkamp; Van der Hoeven, Van der Hart en Stoffelen; Drager, Michels, Meyer en Lakenberg. Kijk, geachte lezers, dat is op één man na (Van der Ruit), de ploeg, die Brussel met 40 kansloos sloeg, de ploeg, die we eerlijk gezegd sterker achten dan het elftal van de Zwaluwen en óók sterker dan het Nederlands elftal, niet omdat deze ploeg op elke plaats betere spelers heeft opgesteld, doch omdat we van dit elftal een betere combinatie, een sterker geheel verwachten. Daarom hadden we ook zo graag gezien, dat men deze ploeg tegen de rest zou laten spelen en niet deze spelers, gemengd met de rest, met deze eenheid verbroken en de spelers verdeeld over twee ploegen. Over drie dagen zullen we al weer wijzer geworden zijn, doch onze voetbalhistorie eindigt niet te Newcastle. Na de wedstrijd tegen de Britten, volgen in dit voorjaar nóg ettelijke belangrijke en zeker ook extra zware kracht metingen. Naar onze mening is het etmaal van twee krachtmetingen slechts de inleiding van een nieuwe episode in onze voetbalhistorie, waarbij we weer berg-op en komen moeten tot de nieuwe nationale ploeg. Moge dan Dinsdag en Woensdag blijken, dat er nog wel bruikbaar materiaal schuilt onder onze voetballers! Goede reis enzet hem op! J. HOVEN. De nieuwste wagens. Lesmotor met dubbele besturing. CEINTUURBAAN 51 - AMSTERDAM - TEL. 93534

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 3