Maarse Kroon n.v. léét die kstuït! 3 fa. J. van der Zouw De voorbereiding van het Nederlands elftal. Emaille Insignes Medailles Shirt-Emblemen enz. Hartveldseweg 41 - Diemen telefoon 58487 (Amsterdam) AALSMEER - AMSTERDAM W. - LEIMUIDEN Autobuslijnen - Reisbureaux - Verhuur Autocars Voor de training voor het Nederlands elftal, dat op Woensdag 22 Februari, te Newcastle de belangrijke wedstrijd tegen Engeland B. zal spelen, zijn 18 spelers uitgenodigd Kraak, Stormvogels; Saris, B.V.V.; v. d. Sluys, B.V.V.; Huybregts, B.V.V.; Potharst, Ajax; Stoffelen, Ajax; v. d. Hoeven, Ajax; De Vroet, Feijenoord; Ter louw, Sparta; v. d. Hart, Ajax; Clavan, A.D.O.; Lenstra, Heerenveen; P. W. Steenbergen, Feijenoord; Roosenburg, Sneek; Meyer, Spartaan; Michels, Ajax; Lakenberg, Blauw Wit en Schrumpf, S.V.V. De aanvankelijke verwachting, dat Lotsy bereid zou zijn de training mentaal te leiden, is niet bewaarheid. Hij heeft geen tijd meer over, hetgeen inderdaad juist is. Maar het is wel heel jammer, want die mentale training is een zeer voornaam deel van de voorbereiding en lang niet ieder is geschikt daarin voor te gaan. Wij achten het aantal voor deze voorbereiding aangewezen spelers te klein. Men had het aantal minstens op 22 moeten brengen, waardoor een kort oefenpartijtje ook aantrekkelijker en doelmatiger wordt. Het is op zichzelf wel merkwaardig, dat er onder deze 18 spelers thans ineens zeven Amsterdammers zijn, terwijl bij het begin van het seizoen alleen Stoffelen bp de trainingsploeg was. Het zou heus niet zo gek geweest zijn, als ook Van Raalte en Drager bij deze groep voorkwamen. Wij achten de aanvoerder van Blauw Wit zeker niet zwakker dan wie ook onder onze doelverdedigers en Drager beter dan Clavan. „Ja maar zal men tegenwerpen Drager is al over zijn hoogtepunt heen en veel ouder dan Clavan", doch hij toont voldoende, dat hij nog uitstekend mee kan en het is zeer de vraag of hij ooit beter speelde dan in dit seizoen. Men vergete niet, dat Drager in zijn laatste internationale periode een op volle toeren spelende Van Dijk naast zich had, terwijl Van Dijk momenteel veel minder presteert. Op 8 Februari zal nu een voorlopig Nederlands elftal een oefenwedstrijd spelen tegen een Zuid-Amerikaanse ploeg. Naar verluidt, zullen het misschien twee wedstrijden worden, zodat alle spelers een trial kunnen krijgen. Als men dan maar de zeven eventueel mèt Drager acht Amsterdammers bijeen zet! Het elftal zal niet zoals aanvankelijk in de bedoeling lag een Deense ploeg als tegenpartij krijgen, doch een zeer sterke tegenpartij uit Zuid-Amerika. Dat wordt een geweldige attractie. Intussen verdiept ieder zich in de samenstelling van de ploeg, wèl een bewijs, dat de populariteit van het Nederlands elftal nog geenszins geleden heeft onder de beide in dit seizoen geleden nederlagen. Het is zelfs de vraag, of de hier en daar ernstige critiek, die in vele organen der pers zeer terecht geleverd is èn op de ploeg en het vertoonde spel, èn op de samenstelling en de leiding van de ploeg die belangstelling en populariteit nog niet heeft verhoogd! Het Neder landse publiek heeft zich geërgerd aan nederlagen, die, naar zeer velen menen, vermeden hadden kunnen worden. Het leeft mee en daarin vindt het alle steun bij de pers! met het ernstig streven om weer tot een zo sterk mogelijk en zo goed mogelijk voorbereid Nederlands elftal te komen. Wie de ernstige en wel doorwrochte critiek van vele organen der pers als defaitisme betitelen wil, toont zich een slecht voorlichter van het sportlievende publiek. Het voetbalpubliek heeft zijn eigen oordeel en baseert dat op feiten en 7 zelfstandige waarnemingen. De stroopkwast is vooral tegenover een lichaam als de K.N.V.B. een verduiveld slecht apparaat om het voetbalbelang te dienen! J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 3