De oorzaak van de achteruitgang? voor Tandwielen Nwe jonkerstraat u KOFFERFABRIEK HOLLAND n.v. Thans èn in 1927 I Voetbal-, Tennis- en Fietskoffers JA "RT niVT tel. 41633-40985 DL\yl*i Amsterdam RESTAURANT (onder de ere-tribune) in het OLYMPISCH STADION 14 Vraagt steeds onze alom bekende speciale In alle goede lederwaren- en sportzaken verkrijgbaar MEEUWENLAAN 104-106 - TEL. 60657-60659 - AMSTERDAM-N. Nederland's grootste kofferfabriek Verlegh in „Sport": „Neen, de eigenlijke en directe oorzaak kan men gevoegelijk zoeken in de alge mene verwatering van het Nederlands voetbal, jaren terug met het opvoeren van het aantal eerste-klassers begonnen, dat nu zijn funeste uitwerking begint te krijgen. Wonderlijk eigenlijk, dat het nog zo lang geduurd heeft. Wat toen nog goed en sterk was, groeide naar het slechte en zwakke toe en niet andersom, zoals men misschien gedacht en gehoopt had. De situatie is thans zo, dat een ploeg, welke slechts constant een tamelijk niveau weet te bereiken, kampioen in haar afdeling wordt. De schaduwzijde hiervan is, dat zij de prikkel en de stimulans mist om door een intensieve training het spelpeil hoger op te voeren. Wil het Nederlands voet bal beter worden en dat is ook weer een kwestie van jaren en daardoor een bredere en betere basis vormen voor het internationale voetbal, dan zal men hoe dan ook binnen het raam van de amateurstaat moeten komen tot samenvoeging van wat sterk is, zodat men elkander gestadig opbouwt en opvoert naar een peil, dat ten minste enigermate kwalitatief een vergelijking met het sterkere en vooral betere buitenlandse voetbal kan doorstaan. Een oud liedje, reeds vele malen gezongen en dat altijd weer doorkruist werd door allerlei belangen en belange tjes, maar waarop het goed is nog eens te wijzen. Want als men niet ziende blind is, zal men moeten erkennen, dat er een levensbelang voor het Nederlands voet bal op het spel staat. Kan men niet tot die concentratie komen, kan men die offers en offertjes, welke van deze en gene gevraagd worden, niet brengen, dan zal er uiteindelijk niet veel anders opzitten dan dat we op de internationale trap één of twee treden lager gaan staan. Erg? Och, het is maar hoe men dat bekijkt. Wij zouden het als een voetbalramp beschouwen, waarvande clubs vroeg of laat toch de wrange vruchten zouden plukken." En in 1927 eindigde Hoven in een uitgave van De Zwaluwen „Onze Spel- hoedanigheid" als volgt: „Als het amateurisme niet bestand is tegen een zuivering van de huidige pseudo eerste klasse, dan is dat amateurisme toch al ten dode opgeschreven en dan mogen we blij zijn als de zuiverende stoot gegeven wordt." En verder: „Het inkrimpen van het aantal eerste klasse verenigingen leidt tot verscherpte strijd en verscherping van de strijd tot de noodzaak voor de speler zich groter offers te getroosten. Doet hij dat, dan zal zijn spel beter worden en dan krijgen we weer ploegen die met ere de kleuren van hun club en hun land verdedigen kunnen, wier spel bewondering afdwingt." Bezoekt in de pauze en na afloop van de voetbalwedstrijd Prima consumpties Billijke prijzen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 14