Aj ax-N eptunus 4 De eerste helft van het seizoen is door de ploeg van Ajax prachtig afgewerkt. Negen wedstrijden, negen overwinningen: alle negen! Ja, alle negen tegenstan ders zijn overwonnen en de voorsprong op de naaste concurrenten is van die aard, dateen gezond optimisme alleszins gerechtvaardigd is. Nu behoren we niet meer tot de jongeren, hetgeen we slechts memoreren om te betogen, dat wij het nog niet aandurven te beweren, dat Ajax zeker kampioen wordt. Zeker van het kampioenschap is Ajax pas dan, wanneer het puntenaantal bereikt is, dat door géén der andere ploegen nog veroverd kan worden. Zo lang dat nog niet het geval is, zullen we ons tot een gematigd optimisme beperken en we raden alle Ajax-enthousiasten aan, dat precies zó te doen. Er zijn méér gekke dingen gebeurd. Na negen of tien overwinningen kan een ploeg hoe onwaarschijnlijk het ook moge blijken een fatale inzinking krijgen, er kunnen door ziekte of verwondingen, of andere onvoorziene omstandigheden, spelers niet meer mee kunnen spelen, kortom, het kan zeer wel zijn, dat de kans in eens keert en één der concurrenten, op het ogenblik nog op eerbiedige afstand, de geest krijgt, verder alles wint en Ajax nog juist voor de eindstreep passeert. Nu is het op zich zelf niet zo ernstig, dat de supporters, respectievelijk de buitenstaanders, al hoera beginnen te roepen, hoewel toch pas de eerste helft voorbij is. Erger zou het zijn, als dat gevoel van „we zijn al ongeveer kampioen, wie doet ons nog wat", zich van de spelers meester zou maken. Zelfbewustzijn en vertrouwen is prachtig, zelfoverschatting is fnuikend en zou zelfs tot de collaps kunnen leiden, waarvan we zo juist gewaagden. We brengen nog even in herinnering de laatste wedstrijd van Ajax, die tegen S.V.V. Ongetwijfeld was dat van de zijde van Ajax een goede partij. Wij hebben in het bijzonder gewaardeerd de rust en de energie, waarmee Ajax, nadat de Schiedammers de leiding genomen hadden, bleef doorspelen en de machine op gang gebracht werd, die tot de duidelijke overwinning met 41 op de kam pioenen leidde. Daarna heeft Ajax niet meer gespeeld. Het programma van heden biedt Ajax als Stoffelen en zijn mannen inder daad hun beste spel spelen de kans hun voorsprong weer iets te vergroten, zelf twee punten en een nieuwe zegepraal te boeken en toe te zien hoe de anderen mogelijk elkaar's positie verzwakken. Zo moet nog met Volewijckers in eerste instantie rekening gehouden worden en óók nog met Xerxes.In de wedstrijd VolewijckersXerxes, waarbij we onze stadgenoten van over het IJ de beste kansen toekennen, wordt dus in elk geval de positie van één van beiden ernstig, mogelijk van beiden (bij een gelijk spel) enigszins verzwakt. Dan neemt ook R.C.H. nog een positie in de kopgroep in en tóch zou het ons geenszins verbazen, als S.V.V. behalve voor zich zelf winst behaalde, doch ook indirect voor Ajax in de ontmoeting S.V.V.R.C.H. van vandaag. Het is derhalve be- grijpelijk, dat ook Ajax met belangstelling de uitslagen tegemoet ziet van de heden door haar competitie-genoten te spelen wedstrijden. Wat de wedstrijd van hedenmiddag betreft, hopen we voor Neptunus, dat Everse's blessure voldoende hersteld zal zijn en hij dus kan meespelen. Ook al zien we in hem stellig geen internationaal, hij is natuurlijk voor Neptunus een geduchte steun. Neptunus is nog steeds niet volkomen in veiligheid, al heeft zij thans vier punten voorsprong op de hekkensluiter. De Rotterdammers zullen dus wel alles in het werk stellen om het trotse record van Ajax in dit seizoen te breken. J. HOVEN. AMSTERDAM—ZWALUWEN OP NIEUWJAARSDAG IN HET AJAX-STADION. Wanneer de vorst niet tevoren intreedt en spelen onmogelijk maakt, dan wordt op Nieuwjaarsdag in het Ajax-stadion, des namiddags om 2 uur, de tra ditionele wedstrijd van het Amsterdams elftal tegen de Zwaluwen gespeeld. De samenstelling van de ploeg van de Zwaluwen moet nog geschieden. Wij kunnen slechts hopen, dat men voor een sterke tegenpartij zorgt en zouden het ten zeerste toejuichen, wanneer men hetzelfde elftal koos, dat jongstleden Zondag met 01 van Denemarken verloor. We zagen veertien dagen geleden Blauw Wit tegen K.F.C. een prima partij spelen en hebben ons ten zeerste verheugd over de grote vooruitgang van het spel der Zebra's, wier kracht bovenal schuilt in het volkomen juist uitvoeren van het stopper-spil-systeem, héél wat beter dan Zondag het Nederlands elftal deed. Het meest bewonderden we Cor Wilders, die aan zijn tweede jeugd be-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 4