Maarse Kroon n.v. léés die ksunti fa. J. van der Zouw Na Nederland-Denemarken. Emaille Insignes Medailles Shirt-Emblemen enz. Hartveldseweg 41 - Diemen telefoon 58487 (Amsterdam) AALSMEER - AMSTERDAM W. - LEIMUIDEN Autobuslijnen - Reisbureaux - Verhuur Autocars Na de nederlaag tegen de Denen is wel zeer nadrukkelijk bevestigd, wat wij in vorige edities van deze uitgave reeds onomwonden te kennen gaven, namelijk dat de heren Herberts, Triebei en Verlegh (al of niet eenstemmig) niet gelukkig geweest zijn in de keuze van het Nederlands elftal. Van de vijf voor- waartsen was er, behalve Lenstra, niet één competent om de oranje-trui te dragen. Dat was, naar onze mening, in November in Rotterdam tegen de Belgen reeds afdoende gebleken, doch het is toen door de keuze-commissie niet begrepen en na een paar weinig zeggende proefnemingen in enkele trainingswedstrijden, proefnemingen, die op zichzelf negatief uitvielen, heeft men dan maar weer het zelfde quintet gekozen, dat reeds tegen de Belgen in het Feijenoord-stadion zulk een duidelijk bewijs leverde, niet competent te zijn. Ook de verdediging toonde hiaten en feitelijk schonken alleen Kraak en Ter louw (behalve zijn eigen zware taak, moest hij nog voortdurend werkjes voor zijn partners opknappen) voldoening. Van Schijndel deed individueel vaak knappe dingen, doch zijn plaatsen en opstellen waren herhaaldelijk heel slordig, hetgeen tot gevaarlijke situaties leidde. De Vroet heeft een veel betere opvatting van zijn taak, doch is positief te langzaam geworden. De backs waren heel matig, ze dekten de vleugelspelers onvoldoende. Ziehier de mogelijk harde, doch naar onze mening eerlijke en juiste critiek, waartoe we reeds vóór de wedstrijd kwamen. Het belangrijkste van al is echter, dat „het systeem" onjuist toegepast wordt. We kunnen er ons in de gegeven omstandigheden mee verenigen, dat het stopper- spil-systeem wordt gevolgd, maar dan ook consequent volgens de algemene regelen, die hiervoor gelden en die iedereen kent. We zagen Blauw Wit tegen K.F.C. dit systeem véél beter toepassen. Trouwens, een achterhoede van Blauw Wit, al of niet met Potharst als rechts achter, met de middenlinie van Ajax, achten we sterker dan de verdediging van dit Nederlands elftal en dat er niet een veel sterkere voorhoede met Lenstra als binnenspeler samen te stellen is, het is eenvoudig onzin. Een vleugelspeler als Drager is met Lenstra als binnen speler een klasse beter dan Clavan, die er bitter weinig van terecht bracht. Steenbergen deed het tegen Djurgarden heel wat beter dan Schaap en zijn er verder geen spelers meer te vinden, die deze linie opfrissen kunnen? Er zijn tegen België en Nederland tezamen zeker tien kansen verknoeid, waar de meeste tweede klasse-voorwaartsen raad mee weten. We zijn met ons voetbal in de dalende lijn, dat is zeker, doch er is altijd nog een beter Nederlands elftal samen te stellen, dan deze Nederlandse ploeg. We vragen ons bij de zwakke uitvoering van het stopper-spil-systeem af, of hier de fout ook niet bij de technische leiding schuilt. Vroeger hadden we Engelse trainers, die meer overwicht over de spelers hadden. Het is niet genoeg, dat men een trainer kiest, die er wel iets van af weet en theoretisch onderlegd is. Men moet een figuur hebben, die leider en peadagoog tegelijk is, die respect afdwingt, een duidelijk overwicht bezit over de spelers en toch ook weer hun vriend is. Trainers, zoals Chadwick, Warburton en Reynolds waren, hebben we voor de reorganisatie van ons Nederlands elftal dringend nodig. Er is een dag geweest, waarop wijlen Dr. Van Prooye, na een baisse-tijdperk van onze nationale ploeg, op Karei Lotsy toetrad en hem verzocht een winnend Nederlands elftal te maken. Hij heeft destijds de opdracht volbracht. Thans geve hij de opdracht door en volge langs nieuwe wegen de volledige reorganisatie van de ploeg. J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 3