léés die knuiti Voetbal buiten de stadions. 't gaat gesmeerd N met CfftTf? voor auto - eu motor De beslommeringen van het K.N.V.B.-jubileum en van de interlandwedstrijd NederlandDenemarken wat een deceptie zijn achter de rug, zodat wij onze aandacht weer kunnen schenken aan de normale competities. Alhoewel er de laatste weken maar weinig competitie-voetbal is gespeeld, willen wij toch de derde klasse nog eens voor het voetlicht halen. Onze derde klassers genieten immers na de eerste en tweede klasse wel de meeste belangstelling, omdat men toch bovenal benieuwd is, welke clubs in de nabije toekomst in staat mogen worden geacht om in de hogere regionen door te dringen. Wij zullen daarom de verschillende Amsterdamse representanten afdelings-gewijs de revue laten passeren. In afdeling A. proberen A.P.G.S. en S.D.W. de Amsterdamse eer hoog te houden. Hoewel de verrichtingen dezer beide clubs niet slecht genoemd kunnen worden, zit er o.i. toch ook geen a.s. kampioenschap in. A.P.G.S. bezet weliswaar de derde plaats, maar de achterstand op Always Forward bedraagt momenteel 3 punten. Bovendien vertonen de politiemannen een weinig constante vorm. Dit laatste dient eveneens gezegd te worden van het pas gedegradeerde S.D.W. Met 8 punten uit acht wedstrijden, zijn de Westerlingen kansloos te achten. In afdeling B. doet Z.S.G.O. lofwaardige pogingen om de eretitel te bemach tigen. Voorlopig dienen de withemden zich met de tweede plaats tevreden te stellen, aangezien Q.S.C. tot dusverre juist een tikje sterker bleek. De big-match tussen deze beide kopploegen eindigde in de kleinst mogelijke overwinning van het Wormerveerse elftal. Z.V.V. volgt op de derde plaats en is met 3 punten achterstand op de leiders nog lang niet kansloos. De stand in de kopploeg luidt momenteel: Q.S.C. 9—15, Z.S.G.O. 8—12, Z.V.V. 9—12. Een voorspelling? Nu dan: Z.S.G.O. a.s. kampioen! Afdeling C. Hier doet D.C.G. de Amsterdamse harten sneller kloppen. Met 14 punten uit acht wedstrijden, bezit de ploeg inderdaad goede kampioenskansen, maar de concurrentie is wel bijzonder zwaar. Daar is dan allereerst Velsen, dat klaarblijkelijk voornemens is, het verloren tweede klasserschap zo spoedig mogelijk te heroveren. De eerste plaats is dan ook voorlopig voor de Velsenaren met slechts 1 verliespunt. Verder is ook Den Helder sterk favoriet, terwijl op enige afstand O.V.V.O. op de loer ligt. De stand luidt: Velsen 815, D.C.G. 814, Den Helder 9—15, O.V.V.O. 9—12. In afdeling D. treft men de meeste Amsterdamse ploegen aan, maar juist hier zijn de Amsterdamse kansen op de eretitel veel geringer dan elders. Schoten en Hilversum voeren de boventoon en tussen deze beide zal het dan ook uiteindelijk wel gaan. Of zou D.E.C. nog voor een prettige verrassing zorgen; helemaal on mogelijk is dat zeker niet, want de roodhemden beschikken over een knappe ploeg. Bovendien is een achterstand van 3 punten op het leidende Schoten niet onoverkomelijk. Aanvankelijk leek het, dat R.K.V.V.A. een woordje zou gaan meespreken, maar na de nederlaag tegen De Meer, is de kans hierop wel zeer gering. De Meer kon deze beide punten overigens best gebruiken, want haar positie is nog lang niet rooskleurig. In de onderste regionen is het een gedrang van jewelste. Behalve De Meer, verkeren ook J.O.S., Zandvoortmeeuwen, De Meteoor en Aalsmeer in weinig benijdenswaardige omstandigheden. Aalsmeer is de drager van de rode lantaarn, maar de walm van dit apparaat kriebelt de overige ploegen toch wel hoogst onaangenaam in de neus. CH. RION. CAREL BRIELS ONTWERPT EEN BEVRIJDINGSSPEL. De bekende regisseur Carel Briels heeft van de Raad van Beheer en de Directie van het Olympisch Stadion in Amsterdam opdracht gekregen om bij het eerste lustrum der bevrijding, 5 Mei 1950, een „nationale manifestatie" te ontwerpen en te doen uitvoeren. De heer Briels heeft deze opdracht aanvaard. Hij wil de uit voering er van beschouwen als een afsluiting van zijn oeuvre op dit terrein in de afgelopen jaren. Zijn naam en zijn successen bij vorige gelegenheden zijn waar borg, dat dit een grandiose manifestatie zal worden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 13