6 HET PAR (DL Co Bergman B. Kullmann De tweede ronde gaat beginnen. Een fruitmand voor al Uw gelegenheden hij Zoutsteeg 10, Tel. 41791 Alle soorten Sigaren, "Sigaretten, Pruim en Rooktabak Grote sortering Exportsigaren Virginia-sigaretten en Shag >t v ngmiu-siguieueu eu ouuy Sigarenmagazijn 0 voorverkoop voor sportwedstrijden in Amsterdam en uitwedstrijden van Zoutsteeg 12 bij de Dam - Tel. 31742 BLAUW-WIT Als de tweede ronde even vlot verloopt als de eerste, dan behoort het com petitie-voetbal in Februari al tot het verleden. Maar zover zijn we nog niet. Als de vorst wil, staat de competitie wekenlang stil en die stagnatie kunnen we niet gebruiken. Laten wij het beste er maar van hopen. Het eerste returnprogramma bevat enkele interessante krachtmetingen, die wel eens beslissend zouden kunnen zijn, zowel voor de bovenste als voor de onderste plaatsen. Blauw Wit zal wel met een grote schare supporters naar Rotterdam trekken en Sparta zal zich niet laten verleiden door die abnormale 63, die in de eerste competitiewedstrijd in het Olympisch Stadion werd bevochten. Blauw Wit is een ernstig concurrent van de Rotterdammers ge worden en Sparta liet tegen K.F.C. een onverwachte steek vallen. De Amster dammers hebben in negen wedstrijden maar liefst 29 doelpunten gescoord en dat bewijst, dat de voorhoede tot doelpunten-maken in staat is. De ongekende weelde van de Spartanen om bovenaan de ranglijst te prijken, zou na vandaag wel eens van korte duur kunnen zijn, daar er toch altijd voor v. Raalte c.s. wel een over winning in deze ontmoeting schuilt. De nummers drie en vier, Hermes D.V.S. en D.O.S., gaan elkaar in Schiedam te lijf en nu de Schiedammers niet meer de beschikking hebben over v. Lent, lijkt ons de aanval van de Schiedammers aanzienlijk aan kracht te hebben ingeboet. Maar ook de D.O.S.-voorhoede kan niet bogen op een productief aanvalsquintet, want de „Kanaries" hebben in acht wedstrijden slechts negen maal gescoord. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat de punten in Schiedam broederlijk worden gedeeld. Zeeburgia staat vier punten achter op A.D.O., maar met één wedstrijd minder gespeeld. Vandaag gaan de withemden naar Haarlem, dat de laatste weken wel zeer teleurstelt en de afgelopen Zondag maar liefst met 51 van Blauw Wit klop kreeg. Aan de hand daarvan gaan de Kruislaanbewoners zeker niet kansloos naar de Spaarne- stad en het zou toch wel een aangename verrassing wezen, wanneer de Zeebur- gianen de eerste overwinning in deze competitie tot een feit konden maken. K.F.C. doet van zich spreken, want vijf achtereenvolgende overwinningen op Zeeburgia, H.D.V.S., Sparta, Haarlem en V.S.V., betekenen toch wel een vol komen herstel na een uiterst zwak begin. Deze reeks van successen kunnen de Kogers vandaag voortzetten, nu ze visite ontvangen van Feijenoord, dat danig naar haar vorm loopt te zoeken. Wel hebben de Rotterdammers weer de be schikking over Brandes, maar de povere resultaten van de laatste weken doen ons toch een overwinning voor de pittige Koger-club vermoeden. V.S.V. toont ook al geen kampioensinspiraties en A.D.O. zit, ondanks een internationale linkervleugel, Timmermans en Clavan, in ernstige moeilijkheden. Nu de Hage naars naar Velsen trekken, is de kans niet gering, dat zij zich voor de destijds in Den Haag geleden nederlaag kunnen revancheren. Maar dat zou de positie van Zeeburgia aanzienlijk verslechten. In afdeling II is Ajax heer en meester en wij twijfelen er niet aan of de Ajacieden zullen hun gouden jubileum wel met het zoveelste kampioenschap vieren. De landskampioen S.V.V. vertoont niet meer dat constante spel van het vorige jaar en de Schiedammers tobben zelfs met interne moeilijkheden. Zij staan thans in deze afdeling op de voor hun ongewone voorlaatste plaats en 't Gooi is al weer aan haar jaarlijkse eindspurt begonnen. Het zou ons daarom niet be vreemden, als de S.V.V.-ers in Amsterdam Ajax een gelijk spel afdwongen, 't Gooi, dat zo onverwachts van E.D.O. in Haarlem won, zal ook wel proberen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 6