De keuze Maarse Kroon n.v. léés (tic hunt! 3 fa. van der Zouw van spelers voor de Nationale ploeg. Emaille Insignes Medailles Shirt-Emblemen enz. Hartveldseweg 41 - Diemen telefoon 58487 (Amsterdam) AALSMEER - AMSTERDAM W. - LEIMUIDEN Autobuslijnen - Reisbureaux - Verhuur Autocars Tussen twee interland-wedstrijden, NederlandBelgië en NederlandDene marken, is natuurlijk de volle aandacht van de talloze voetbal-enthousiasten gevestigd op de samenstelling van de nationale ploeg. Het is zéér begrijpelijk. Men ziet gaarne successen van de nationale ploeg, dus men is er op gebrand, dat het Nederlands elftal zo sterk mogelijk samengesteld wordt. Die wens is normaal en komt overal tot uiting. Minder normaal is natuurlijk de wens door zéér velen gekoesterd om deze of gene favoriet* respectievelijk favorieten, in de ploeg opgenomen te zien. Meestal is dat volkomen eerlijk bedoeld. Men ziet speler A. of speler B. geregeld in actie, men bewondert vaak hun overmacht over tegenstanders èndan ziet men de uitverkorenen in actie en komt tot de conclusie, dat speler A. of speler B. het stellig beter gedaan zou hebben en dat het dus in het belang van de nationale ploeg is, dat A., respectievelijk B., of A. èn B., gekozen moeten worden. Zo was het na NederlandBelgië, toen onze ploeg heel matig spel demon streerde en enkele plaatsen vrij zwak bezet waren. En zeker is, dat daarna de driehoofdige keuze-commissie tientallen candidaten op kreeg om te proberen in verband met NederlandDenemarken. Nu weet de keuze-commissie van de K.N.V.B. dat precies. De één pousseert speler X., de ander Y, en tientallen hebben weer andere favorieten. Het zijn door de wol geverfde knapen, die zich niet gauw uit hun evenwicht laten brengen. Maar ditmaal hebben ze toch „gehapt" en aanstonds werd, na NederlandBelgië, de „Nederlands elftal-club" aangevuld met een paar „provincialen" en enkele Amsterdammers. Ook werd die nieuwelingen van „de club" een trial gegeven in de bonds-elftallen, die voor j.l. Zondag voor de wedstrijden tegen Rotterdam en Twente gekozen moesten worden. Men kan veilig zeggen, dat al die trials mislukt zijn. Maardaar traden weer twee nieuwe spelers naar voren, Steenbergen van Feijenoord en de volkomen onbekende Van Geen van Scheveningen. En prompt werden ook deze twee spelers toegevoegd aan de lijst van spelers van de z.g.n. Nederlands elftal-club. Kijk, deze juiste gang van zaken juichen we toe, even zeer als we tegenstan ders zijn van de door enkelen verdedigde stelregel, dat men ter wille van het systeem! voor de nationale ploeg alleen spelers kiezen moet, die tot „de club", alias de in training zijnde groep spelers, behoren. Persoonlijk hechten we oneindig veel meer waarde aan de keuze van de juiste spelers, zelfs als ze „het systeem" niet in alle details volgen. Onze voorhoede tegen België te Botterdam was de middelmatigheid in het kwadraat. Derhalve is het volkomen verantwoord, wanneer de heren Herberts, Triebei en Verlegh, op grond van geheel nieuwe gezichtspunten, enkele nieuwe spelers kiezen. Wat de Haagse linker vleugel en wat Schaap in het Feijenoord-stadion tegen de Belgen te zien gaven, was zo onbetekenend, dat het volkomen logisch is, als deze knapen vervangen worden, zelfs als men niet bij voorbaat zeker weet, dat de wijziging een verbetering zal zijn. We hebben nu eenmaal geen spelers a la Wilkes meer, dus is het zoeken naar nieuwe krachten, die kans bieden op versterking. Zijn ze er helemaal niet De ontdekkingen van Hengelo en Rotterdam van j.l. Zondag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 3