Wat Kan kan kan Kan alleen Grootste magazijn van Goud, Zilver, Horloges, Klokken Fa. B. KAN, Reguliersbreestr. 4-6, Amsterdam C. bij de Munt Gevaar bij het verlaten van het Feijenoord-stadion. Hotel, Cafe - Restaurant Fl&issicj 14 De Rotterdamse politie heeft weer een zware taak gehad met de regeling van het verkeer vóór en na de wedstrijd NederlandBelgië. Daarvoor is haar door de voorzitter van de K.N.V.B. aan het diner, na afloop, hulde gebracht, waarbij Burgemeester Oud zich aansloot. Eén punt is daarbij echter geheel verwaarloosdde regeling van de afvoer der toeschouwers, na afloop. Tussen het stadion en het hek, dat het stadionterrein van de openbare straat afsluit, is zulk een ontzettend gedrang geweest, dat vrouwen van angst gilden en mannen aan het vechten raakten. Het is een wonder, dat hier geen mensen doodgedrukt of onder de voet gelopen en vertrapt zijn. En op de straat vóór het stadion was het net zo. De schuld hiervan ligt bij het publiek, dat, van de tribunes komende, blijft opdringen, al blijkt uit het gedrang en de opstopping duidelijk, dat de stroom niet kan worden geperst door de uitgangen. Maar als de tienduizenden zo dom zijn te blijven opdringen en daardoor onmiskenbaar gevaar ontstaat, is het de taak van de politie, regelend op te treden en hier is zij schromelijk te kort ge schoten, sterker nog: de politie ontbrak, hoewel het algemeen bekend is, dat ook na vorige grote wedstrijden tussen het stadion en het hek het gedrang levens gevaarlijk geweest is. Suppoosten van het stadion waren evenmin aanwezig. Bij de uitgangen A. en B. waren slechts twee van de drie hekken, die toegang geven naar de straat, geopend. Ons werd medegedeeld, dat de politie het derde hek gesloten houdt, omdat anders het gedrang op de straat te groot wordt. Hierdoor werd het gedrang echter slechts verplaatst naar het voorplein van het stadion. Hierin is verbetering te brengen, door het publiek niet vrijelijk van de tribune trappen te laten afstromen, doch die boven af te sluiten met ijzeren hekken en onder toezicht van de politie telkens zoveel personen te laten vertrekken, dat gedrang, zowel op het voorplein als op de straat vóór het stadion, wordt voor komen. Voorts is het nodig, dat uitgangen gemaakt worden aan beide zijden en aan de achterzijde van het stadion. Wij vernamen, dat er plannen zijn om het stadion nog te vergroten tot een capaciteit van 90.000 toeschouwers. Ver betering van de afvoer van het publiek zal daaraan echter moeten voorafgaan. Het gedrang was levensgevaarlijk en het is niet te verantwoorden, dat de politie niets gedaan heeft om hier de orde te handhaven en gevaar te voorkomen. Zo lang hier geen afdoende maatregelen tot beveiliging van het publiek genomen zijn, achten wij het niet verantwoord, in dit stadion interlandwedstrijden te houden. Of moeten er eerst mensen onder de voet gelopen en vertrapt zijn? Tot zo ver het ernstige artikel, dat we aan de Sportkroniek ontlenen en dat ons in eens de ellende in herinnering roept, die we persoonlijk twee jaar geleden bij het verlaten van het Feijenoord-stadion moesten beleven. Het was een ware heksenketel en nog vaak hebben we het er over gehad, dat het een wonder geweest is, dat we en anderen met ons het er levend afgebracht hebben. Sedert dien hebben we aan die omstandigheid geen aandacht meer besteed en leefden we in de veronderstelling, dat het euvel verholpen was. Thans blijkt uit dit artikel in het Haagse voetbalorgaan, dat het nog steeds even erg is en dat men er nog steeds niet in geslaagd is, deze verschrikking „weg te organiseren". Moge de publicatie in de Sportkroniek er toe leiden, dat vóór een volgende interlandwedstrijd in Rotterdam, de uitdrukkelijke eis gesteld wordt, dat deze afschuwelijke toestand verholpen wordt. H. Onze van ouds Lekende keuken verzorgd zoals voorheen Warmoesstraat 123-129 (achter de Beurs) - tel. 45972-45977 Amsterdam-C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 14