voo, Tandwielen Nwe Jonkerstraat 14 Sigarenmagazifn #/De Sport" (fa. Lippens) Voetbal buiten de stadions JA "RT HM tel. 41633-40985 JJiiVlU Amsterdam Iedere sportmakker koopt zijn rookartikelen bij PIET KOEKEBAKKER J. P. Heijestraat 97 hoek Jac. v. Lennepstraat Telefoon 8 2 805 VOORVERKOOP toegangsbewijzen voor alle sportevenementen en uit en thuiswedstrijden van BLAUW-WIT. Ook telefonisch bestellen mogelijk. Na onze „K.N.V.B.-escapade", keren wij nu weer terug in lagere sferen om te zien, hoe onze A.V.B.-ers het er inmiddels hebben afgebracht. Er zijn opzien barende dingen gebeurd, zoals het breken van ongeslagen records, maar laten wij al dit gebeuren afdelings-gewijs bekijken, dat komt de duidelijkheid van een overzicht wel ten goede. In afdeling A. gaat S.E.M.O. nog steeds aan de kop, maar zij wordt daar toch ernstig bedreigd door P. en T. en A.S.R., de voetballers van de Posterijen en de Stadsreiniging. Reeds enige jaren zien wij het gebeuren, dat P. en T. in de eerste helft van de competitie tot de koplopers behoort, om in de resterende wedstrijden in te zakken gelijk een bekende pudding-soort. Wanneer de P. en T.- ers er in slagen met deze slechte gewoonte te breken, zit er nu toch wel een heel goede kans in. Onderaan de ranglijst treffen wij de oud-4e-klasser A.B.I.M. in een schier hopeloze positie. Nul punten uit zes wedstrijden; dit beeld schept geen hoopvolle aspecten voor de nabije toekomst. In 1B. doet Wilh. Vooruit van zich spreken; de club van bondsbestuurslid Sajet doet dappere pogingen om het verloren terrein zo spoedig mogelijk te her winnen, zulks klaarblijkelijk met de gedachte: nu of nooit. Het gaat er werkelijk naar uitzien, dat het „nu" wordt. Zondag j.l. rekenden de blauw-witten af met één hunner ernstigste concurrenten, i.e. St. Martinus, terwijl Amstelzwaluwen ten onder ging tegen Blauwe Vogels; daardoor is de voorsprong thans uitge groeid tot 3 punten. De laatste plaats is ook hier voor een oud-K.N.V.B.-er, n.l. C.N.F., dat uit zeven wedstrijden slechts 1 winstpunt boekte. Vespucci blijft met een oogst van drie punten voorlopig nog dicht in de buurt. IC. Z.S.V.C., dat aanvankelijk met grootse plannen bezield bleek, is de laatste weken volkomen van slag en heeft nu de eerste plaats moeten afstaan aan De Eland, weliswaar met een gelijk aantal punten, maar de club uit de Jordaan had twee wedstrijden minder nodig om tot dit totaal te komen. Het aantal ver- liespunten als basis nemende, is Schinkelhaven thans als ernstigste rivaal te beschouwen, maar haar achterstand bedraagt toch nog altijd 2 punten. Taba sluit de rij zonder een enkel winstpunt en ziet de afstand tot B.D.K. en Sport angstwekkend groeien; een verschil van vier punten is in een competitie van slechts veertien wedstrijden moeilijk in te halen. In 2A. ontspint zich een spannende strijd om de leiding; momenteel bezit D.W.G. de beste papieren; trouwens, de bereikte resultaten: 13 punten uit zeven wedstrijden, bewijzen, dat D.W.G. deze hoge plaats niet ten onrechte bezet houdt. R.O.D.A. en Rombout doen echter hiervoor slechts weinig onder; beiden bereikten n.l. uit een gelijk aantal wedstrijden een totaal van 12 punten. De overige clubs tellen voor het kampioenschap niet meer mee. Door een sprekende 60 zege op Amsterdamse Boys, heeft C.D.W. de laatste plaats aan M.V.K.V. overgedragen, hetgeen ons van laatstgenoemde gezien de prestaties van het vorige seizoen wel erg tegenvalt. Er is hier nog een elftal, dat bitter teleur stelt, n.l. de beker-finalist van het vorige jaar, Meerboys. Met slechts 4 punten uit zes wedstrijden, verkeert deze Meerclub bedenkelijk dicht bij de onderste plaats. In 2B. scheen Ambon rechtstreeks op het kampioenschap af te stevenen en nog staan de Ambonnezen er verreweg het beste voor, maar de jongste nederlaag tegen B.W.B. stemt tot nadenken. Gelukkig voor hen, verloren ook de naaste concurrenten, Neerlandia en Muiderberg, zodat de voorsprong toch nog altijd drie punten bedraagt. Ch. RION.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 12