Broodje van Kootje HET PAROOL Leidseplein 20 - Spui 28 Sigarenmagazijn BRUGMAN Sparta blijft winnen, Ajax still going strong. Amstelveenseweg 294, telefoon 27842 VOORVERKOOP van alle belangrijke sportgebeurtenissen in Amsterdam De weergoden zijn de voetballerij Zondag j.I. niet goed gezind geweest, daar de meeste wedstrijden onder hevige regenval gespeeld moesten worden. Toch is het aantal afgelaste ontmoetingen in verhouding gering, hetgeen natuurlijk toe te schrijven is aan het feit, dat de meeste velden deze eerste regenvloed konden verzwelgen. Sparta heeft een bescheiden zege behaald op de concurrent Haarlem, Ajax liet zich evenmin van de wijs brengen door D.W.S. en staat nu, na zes wedstrijden, met een voorsprong van 5 punten onbedreigd aan de kop. Vandaag gaat Sparta in West I naar de Zaan en het zal de Rotterdammers heus niet meevallen, tegen het zich herstellende K.F.C. de volle winst mee naar Rotterdam te nemen. De 50 overwinning van K.F.C. op H.D.V.S. mag voor de Spartanen een waarschuwing betekenen. Sparta heeft een behoorlijke defensie versterking gekregen, maar de voorhoede is gelijk aan die van het vorige seizoen, alleen produceerde deze linie nu in zeven wedstrijden twintig doelpunten. 't Kan verkerenIn Feijenoord zien we dit jaar geen serieuze kampioens- candidaat, nu in Schiedam werd verloren, doch ook V.S.V. kan haar oude vorm niet benaderen. In het Feijenoord-stadion hebben De Vroet c.s. nog geen punten verlies geleden. Als we goed ingelicht zijn, speelt Brandes vandaag weer mee en als dit zo mocht zijn, dan is Feijenoord in haar stadion favoriet. Blauw Wit heeft tegen Zeeburgia de moeilijkheden van een plaatselijke ontmoeting ondervonden, doch de Zebra's blijven Sparta op de voet volgen. Hermes D.V.S. komt naar het Olympisch Stadion, een elftal, dat in uitwedstrijden dikwijls teleurstelt, maar een tegenstander, waarmede elke ploeg terdege rekening dient te houden. A.D.O. blijft ver beneden de verwachtingen en de Hagenaars hebben maar twee puntjes meer dan Zeeburgia. Wint A.D.O. echter deze wedstrijd in het Zuiderpark, dan wordt de positie van Zeeburgia zeer critiek. D.O.S. en Haarlem nemen respectievelijk de derde en vierde plaats in en in het Utrechtse stadion gaan beide clubs nu uitmaken, wie Sparta en Blauw Wit gezelschap blijft houden. HaarlemD.O.S. zal wel op een puntenverdeling uitdraaien. In West II krijgt Ajax visite van H.B.S., dat zo juist haar ongeslagen record gebroken zag tegen de Volewijckers. We zien eerder in de Volewijckers een con current voor Ajax, dan H.B.S. en we kunnen zelfs niet aannemen, dat H.B.S. de Ajacieden de voet zal dwars zetten. De Ajacieden hebben al menige hindernis genomen in deze competitie, die tegen H.B.S. is zeker niet de lastigste. De Vole wijckers gaan naar een kat, die in het nauw zit, 't Gooi, en zo'n beest kan rare sprongen maken. Het is trouwens altijd een moeilijke opgave geweest voor de club van het Mosveld en het zal ook nu terdege spannen daar in het Hilversumse Sportpark. Een verdeling van punten behoort niet tot de onmogelijkheden. E.D.O. heeft zich weer netjes op de derde plaats genesteld, zonder echter op dit moment een bedreiging voor Ajax te zijn. De Haarlemmers hebben een uitstekende kans vandaag twee punten rijker te worden, nu ze een bezoek gaan brengen bij Neptunus, dat ons te zwak lijkt voor de club van Schijvenaar. Weinig krachts verschil zal er wel bestaan in de wedstrijd R.C.H.Xerxes. De Xerxanen hebben zeker niet teleurgesteld, doch de figuur Wilkes wordt in de voorhoede toch erg gemist. We zien de Rotterdamse zebra's in Heemstede nog niet winnen en zijn zelfs geneigd de kansen van de Racing iets hoger aan te slaan. S.V.V. en D.W.S. hebben beiden drie punten, alleen heeft D.W.S. zeven en S.V.V. vijf wedstrijden gespeeld. Dat wordt de eerste kennismaking van de Spaarndammerclub met het populaire S.V.V. Wij zijn uiterst benieuwd, hoe D.W.S. zich in het Sterrebos houdt, al staan de papieren van de landskampioenen iets gunstiger genoteerd. M. KOPPELAAR.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 6