AJAX-H.B.S. Café „Royal ™dag;s IDARRY RENCA Sigarenmagazijn ##De Sport" (fa. Lippens) 4 KONINGINNEWEG 212 hoek Saxen Weimarlaan ZONDAG s I zingt aan de vleugel voor U de nieuwste liedjes, tel. 21649 Aanbevelend, C. GRUTER werkelijke „clubs", in de goede zin des woords, als regel geldt. En terecht! Als vrienden helpt men elkaar, dat is plicht en verdient algemeen toegejuicht te worden als één der middelen om de jeugd te assisteren in de uiterst moeilijke strijd, die zij thans te voeren heeft, dat is actief meewerken om Nederland een plaats te doen behouden in de rij der volkeren. Sociaal denken en sociaal handelen! Het op die wijze hulp verlenen ter verkrijging van een behoorlijke maatschap pelijke functie, dat is op generlei wijze in strijd met het amateurisme. Onlangs nog verklaarde niemand minder dan Karei Lotsy, de voorzitter van de K.N.V.B., dat hij van harte hoopt, dat de grote clubs voor hun jongens zorgen, dat zij een open oog hebben voor hun maatschappelijke belangen. Dat is de ware sportiviteit van een sociaal voelend mens, door Lotsy trouwens ook steeds in de praktijk gebracht. Moge ieder, die roddelpraatjes rondstrooit over mogelijk verleende assistentie bij het streven om maatschappelijk een behoorlijk bestaan te scheppen, dit goed in de oren knopen! J. HOVEN. In het Ajax-kamp heerst een weldadige rust. Men is vanzelfsprekend zeer ingenomen met het uitstekende seizoen-begin. Het feit, dat Ajax nu in dit seizoen twaalf achtereenvolgende overwinningen behaalde, met een score van 4116, bovenal echter de zes overwinningen, waarmee de competitie hoopvol is ingezet, dat stemt inderdaad tot tevredenheid. Maar met de weldadige rust, waarvan ik in de aanhef gewag maak, bedoel ik, dat hier geen overdreven optimisme heerst, dat van zelfoverschatting geen sprake is. Er is, als variant op het „we gaan naar Rome!", geen moment neiging tot een stemming van: „we gaan naar Heerenveen!" in het aanstaande voorjaar! Ajax weet, dat er nog puntjes bijgeslepen moeten worden, dat de ploeg nog sterker moet worden en dat bovenal Volewijckers, en óók E.D.O., H.B.S. en Xerxes tegenstanders zijn, waarmede terdege rekening te houden valt. Het elftal doet het tot dusverre best, doch dat het niet onkwetsbaar is, daarvan zijn de kopstukken en ook de spelers zich ten volle bewust. De daverende opschriften in diverse organen der pers over „de niet te stuiten zegetocht van Ajax", „Ajax op eenzame hoogte" en „zekere voorsprong der Ajaxieden", zullen Stoffelen en zijn mannen het hoofd niet op hol brengen. Ze weten, dat er pas zes van de achttien wedstrijden gespeeld zijn, dat er nog veel gebeuren kan en dat het nog is „a long way to the finish". Zeker is, dat met de wedstrijden tegen H.B.S.tegen Volewijckers en S.V.V., waarmee dan de helft van de competitie medio November afgesloten zal worden (de beslissing voor het „herfstkampioenschap"!), de zwaarste krachtproef wacht. Het is jammer, dat bij deze moeilijke slotwedstrijden van de eerste helft, Ajax de steun van Gerrit Fischer moet missen, doch overigens is de algemene indruk wel, dat Ajax thans op volle kracht is. Wie zich bezig wil houden met een kansberekening, verlieze S.V.V. niet uit het oog. S.V.V. is het typische voorbeeld van een ploeg, die de reactie ondervindt van het spelen in de nationale slot-competitie en het behalen van de hoogste eer. Clubs met minder ervaring, spelers, die voor het eerst deze grote eer te beurt valt en deze hevige emotie moeten verwerken, ondervinden daarvan vaak een on- Iedere sportmakker koopt zijn rookartikelen bij PIET KOEKEBAKKER J. P. Heijestraat 97 hoek Jac. v. Lennepstraat Telefoon 8 2 805 VOORVERKOOP toegangsbewijzen voor alle sportevenementen en uit en thuiswedstrijden van BLAUW-WIT. Ook telefonisch bestellen mogelijk.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 4