Maarse Kroon N.v. HET PAROL De tweede étappe AALSMEER - AMSTERDAM W. - LEIMUIDEN Autobuslijnen - Reisbureaux - Verhuur Autocars Dat voetbal onberekenbaar is, heeft de eerste competitiedag ruimschoots be wezen, want de verrassingen waren legio. Wie had de 30 nederlaag van het toch lang niet zwakke A.D.O. durven verwachten tegen V.S.V., de bittere pil, die Blauw-Wit te slikken kreeg van het versterkte Sparta, de nederlaag van B.V.V. op eigen veld tegen N.A.C., de Philips-monsterzege op Kerkrade en het succes, dat Helmondia boekte tegen Limburgia en dat nog wel in Brunssum. En in het Oosten liet Wageningen zich „Op de Berg" bij de neus nemen door de Boys uit Enschedé en in het Noorden bracht Be-Quick haar supporters compleet van streek door thuis van Leeuwarden te verliezen. Dat is voetbal en men heeft vooral in het begin der competitie weinig houvast, maar de komende Zondagen zullen ons wel wat meer duidelijkheid brengen. Het programma voor vandaag is over de gehele linie zeer aantrekkelijk. In West I moet Zeeburgia naar Hermes in Schiedam en hoewel de bewoners van de Kruislaan zich niet onverdienstelijk hebben geweerd tegen Haarlem, zal dit toch wel een te zware opgave blijken. V.S.V. kwam uitmuntend voor de dag tegen A.D.O. en D.O.S., dat minder sterk schijnt te zijn dan het vorige jaar, zal wel met lege handen huiswaarts keren. Sparta heeft vriend en vijand verrast door haar overtuigende zege in het Olympisch Stadion en in deze vorm spelend kunnen we ook A.D.O. weinig succes op Spangen voorspellen. Blauw-Wit zal in de Koog uit een heel ander vaatje moeten tappen. Wil de Stadionclub niet verder achterop raken, dan moet deze uitwedstrijd tegen de stoere Koogers twee winst punten opleveren. Haarlem en Feijenoord zullen elkaar niet veel in kracht ont lopen. De Rotterdammers missen de steun van de geopereerde Brandes en keeper v. d. Bijl is door een beenbreuk voorlopig uitgeschakeld. Een verdeling van punten lijkt ons hier het meest waarschijnlijk. In West II komen zowel Ajax als R.C.H. voor het eerst in het veld. De A.R.O.L.- bekerwinnaar zal er goed aan doen R.C.H. niet te onderschatten, want de Racing beschikt over een productieve voorhoede. D.W.S. en 't Gooi hebben verloren en hoewel we beide clubs na deze eerste wedstrijd niet direct tot de zwakke zusjes willen rekenen, geloven we ook niet, dat zij een leidende rol gaan spelen. Het zal wel niet ver van een gelijk spel af zijn aan de Spaarndammerdijk. Volewijckers krijgt het heel wat zwaarder, nu de landskampioen S.V.V. naar het Mosveld komt. De Over-IJers hebben tegen E.D.O. flink van zich afgebeten, zodat Schie dam op felle tegenstand zal stuiten. Xerxes, onder de kundige coaching van Kees van Dijke, zal ook zonder Wilkes van zich laten horen en nu Schijvenaar c.s. op bezoek gaan bij de Zebra's, achten wij het niet uitgesloten, dat de Rotter dammers hun puntenaantal op 4 brengen. Op Houtrust wordt H.B.S.Neptunus gespeeld en wanneer de H.B.S.-ploeg volledig aan de start verschijnt, kan het een kleine Haagse zege worden. In Oost zal de derby QuickN.E.C. wel enorme belangstelling trekken. Quick heeft zich de laatste jaren steeds de meerdere getoond en nu de thuisclub haar oude terrein weer in gebruik heeft genomen, zal het voordeel van eigen veld de doorslag kunnen geven. De Boys ontvangen Hengelo, dat zo keurig voor de tweede maal de Groninger Dagblad-beker won en voor de competitie Zwolse Boys klopte. We houden het echter op de boys, want zij haalden immers het kunststukje uit Wageningen op eigen veld te kloppen, een prestatie, die niet vele clubs zullen herhalen. A.G.O.V.V.Heracles zal geducht spannen, want beide clubs zullen wel een woordje mee gaan spreken. We houden het op de Apeldoor- ners. Go Ahead kan de meerdere blijven van Wageningen, dat in uitwedstrijden dikwijls een heel wat minder spel vertoont dan in eigen huis en de Zwolse Boys gaan hun tweede nederlaag tegemoet, nu de Sportclub Enschedé een visite komt brengen. In het Noorden zal Heerenveen een zware dobber krijgen aan Sneek, dat ver dienstelijk gelijk speelde tegen G.V.A.V. En Be Quick zal er goed aan doen Fries land te kloppen, want anders raken de withemden uit de running. De plaatselijke ontmoeting G.V.A.V.Velocitas zal wel in het voordeel van de thuisclub eindigen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 6