léés (lie hunt! Hotel, Café-Restaurant »D© Pool« Landskampioen op liet Mos veld. Damrak 42-43, Amsierdam-C., Telefoon 42759 Voor Uw Lunch, Diner, Logies. - Voor clubs aparie zalen. De Volewijckers had zich geen betere ouverture van de competitie op het Mosveld kunnen dromen, dan die, welke de competitieleider voor de groen-witten heeft gereserveerd: tegen de landskampioen S.V.V.Laat het dan waar zijn, dat men nu eigenlijk aan de prestaties van vorig jaar geen enkele waarde meer mag hechten, het is en blijft een attractie, tegen de sterkste club van Nederland van het afgelopen seizoen te mogen spelen en haar aan het werk te zien. Die attractie is nog groter, nu de Schiedammers niet eerder zijn uitgekomen. Hun wedstrijd tegen Ajax werd vorige week uitgesteld, omdat de tribunes niet op tijd zijn klaar gekomen. Voor de veroveraars van de gouden plak is dit dus de opening van het seizoen. We verkeren volledig in het onzekere over de conditie van de gasten. Hun ploeg is (voor ons) één groot vraagteken, ook al weten we, dat in de samen stelling nauwelijks enige wijziging is gekomen. Uit de minder goede resultaten na het behalen van de landstitel mag men zeker niet afleiden, dat de Schiedammers over hun hoogtepunt heen zijn. De herinnering aan het glanzende spel, zoals wij dat o.a. zagen in de (beruchte) wedstrijd op het Ajax-terrein, die onbeslist en met een strafschop-incident eindigde, kan ons nauwelijks doen geloven in een positieve achteruitgang. Ook al is de grote man van de concentratie en met de bezwerende „hand-oplegging", Kees van Dijke, uit hun midden verdwenen. Zijn scepter zwaait nu boven de hoofden van elf Xerxes-spelers. Indien één ding zeker is, dan is het dit: De Volewijckers is beslist vooruit gegaan sinds de vorige competitie. Aanvoerder Hagenaars vertelde ons van morgen: „De geest is belangrijk beter, de voorbereiding onder trainer Vereb was en is prima, het elftal vormt een sterke eenheid!" Ook zonder die woorden hadden we dat echter wel geweten. Kijk maar eens naar de zeer behoorlijke resultaten in de oefenperiode. Overwinningen op Enschedese Boys, in het Zilveren Pont-tour- nooi op A.G.O.V.V. en Elinckwijk, een gelijk spel tegen N.E.C. Ook de eerste wedstrijd in competitie-verband heeft een zeer verdienstelijk gelijk spel opgeleverd: 33 tegen de oud-kampioen E.D.O. in eigen huis. Dat resultaat kreeg een extra glansverfje, omdat het geboekt werd na een 20 achterstand. Door doelpunten van Wout Advokaat, Klaas Bakker en Daan de Jongh, werd het 32 voor de Overijers, die zich de overwinning slechts zagen ontgaan door een klein foutje in de achterhoede. Er is reden voor al wat rond en op het Mosveld huist, deze competitie met meer vertrouwen tegemoet te zien dan de vorige, toen men nauwelijks ontkwam aan de degradatie-wedstrijden. Jongere spelers als Advokaat en Van Houwe- lingen, hebben aan physieke kracht en routine gewonnen. De oudere kern, met Dirk de Ruyter nu waarschijnlijk weer op de backplaats en de „teruggekomen" Daan de Jongh in elk geval als midvoor, heeft er daarbij weer voor honderd procent zin in. Het zijn juist deze factoren, die reden tot optimisme geven in het Volewijckers-kamp. „Na de vette jaren zijn de magere jaren gekomen. Misschien volgen nu weer de vette!" Met die woorden overhandigde de voorzitter van de K.N.V.B., de heer K. J. J. Lotsy, de vorige week Zaterdag op de bondsvergadering de gouden plak, die in het hart van de oorlogsjaren werd verdiend met het behalen van het kampioenschap van Nederland. Moge Lotsy's woorden „misschien" een „zeker" worden. De Amsterdamse sportwereld wenst het de Noorderlingen van ganser harte toe. BEKT PASTERKAMP.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1949 | | pagina 13