BLAUW-WIT - AJAX PROGRAMMA PRIJS 10 CENT ZONDAG 11 APRIL 1948 Nu de competitie dit jaar weer eens bijtijds geëindigd is, doet zich voor de clubs, welke niet betrokken zijn in kampioens- of promotie-degradatiewedstrij den, de moeilijkheid voor een gelegenheid te vinden om hun spelers tot besluit van het seizoen nog een aantal aantrekkelijke wedstrijden te bieden. Het meest voor de hand liggende middel om deze moeilijkheid op te Tossen is natuurlijk met zijn elftal deel te nemen aan de wedstrijden om de KNVB-beker. Inder daad hebben vele verenigingen, zo niet de meeste, dit middel aangegrepen, doch hiernaast is er ook een aantal, dat deze gelegenheid om een aantal wed strijden aan hun totaal toe te voegen, onbenut heeft gelaten. Tot deze laatste categorie behoort ook Blauw-Wit. Zoals men weet is een aantal jaren geleden getracht de bekerwedstrijden aantrekkelijker te maken, dan voorheen het geval was, door de deelnemers klassegewijs in te delen in groepjes van vijf of zes, welke dan onderling, bij wijze van voorronde, een halve competitie spelen. Hierdoor werd elke vereniging minstens vier a vijf wedstrijden in het voor uitzicht gesteld en werd in elk geval voorkomen, dat men reeds na een enkele wedstrijd uitgeschakeld kon worden. Inderdaad bleek deze nieuwe methode een succes; de inschrijving was belangrijk groter dan voorheen, terwijl daarnaast ook de pers er het hare toe bijdroeg om de belangstelling voor bekerwed strijden te stimuleren. Toch waren aan deze voorronde ook bezwaren verbonden, speciaal voor de hoger geplaatste clubs, in casu de eerste-klassers. Voor de eerste-klassers, ingedeeld bij een aantal tweede-klassers, was deze halve competitie niet altijd even aantrekkelijk, in de eerste plaats doordat zij er over het algemeen vrijwel zeker van waren zich in de eerste ronde te kunnen plaatsen en voorts doordat verschillende tweede-klassers niet altijd even goede sparring-partners bleken te zijn. Voor dit seizoen is er nog een bezwaar bij gekomen. De voorronde die vijf Zondagen in beslag neemt is pas eind Maart begonnen. Dus ook al zou volgende week, wanneer de wedstrijd Holland-België plaats vindt, een volledig programma verwerkt worden, iets waarvan wij niet overtuigd zijn, dan wordt het toch nog begin Mei alvorens men aan de eerste ronde toe is. We kunnen ons voorstellen, dat een vereniging als Blauw-Wit, dat practisch twee seizoenen achtereen gespeeld heeft, omstreeks die tijd liever zijn seizoen afgesloten ziet. En dan nog dit. Na de competitie beginnen de meeste clubs reeds onmiddellijk plannen te maken voor het volgende seizoen, een seizoen, dat hun misschien betere kansen zal bieden dan het voorbije. Men wil eens een nieuwe opstelling proberen of een nieuwe speler, die eerst het volgende seizoen officieel mag uitkomen, opstellen. En nu is dit laatste bij bekerwed» strijden niet geoorloofd. Zo zal de Stadionclub zich beperken tot enige vriendschappelijke ontmoetingen en het is wel bijzonder prettig, dat de eerste hiervan zal plaats vinden tegen haar stadgenote Ajax. De wedstrijden tussen deze verenigingen, of ze voor de competitie dan wel vriendschappelijk zijn, hebben altijd hun aparte bekoring,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1948 | | pagina 1