Offic ieel Programma AJAX-STADJON AJAX - A. D. O. No. 18 Prijs 10 cent Onder redactie van J. HOVEN Zondag 17 Februari 1946 Voor het eerst na zijn ernstig knieongeval, opgeloopen in den wedstrijd De VolewijckersAjax, was Theo Broekman, Ajax' mid-voor van de laatste jaren, op de tribune bij den wedstrijd van zijn ploeg tegen 't Gooi. Het loopen ging nog wat onwennig, doch dat zalnu eiken dag vooruit gaan en volledige genezing is een kwestie van tijd. Hij werd van alle kanten geluk gewenscht met zijn herstel en bovendien dacht ieder daar bij: „als jij weer in 't veld stond als aanvalsleider, zou het toch beter gaan dan nu". Er schuilt oogenschijnlijk iets onbillijks in de teleurstellende uitingen over het spel van den aanval van Ajax in den wedstrijd van j.l. Zondag tegen de Hilversummers. Staat Ajax niet fier aan den kop, heeft Ajax ook j.l. Zondag weer niet dubbel en dwars verdiend gewonnen? Op die vragen moeten we onomwonden bevestigend antwoorden. En toch is er volop aanleiding om teleurgesteld te zijn over het spel van de voorhoede van Ajax in de laatste wedstrijden en zeer in het bijzonder j.l. Zondag tegen 't Gooi, toen men volhardde in een peuterige speelwijze, om niet te spreken van de vele gemiste kansen. De beide doelpunten zijn nog door verdedigers gemaakt uit een strafschop en een vrijen schop, de aanval van Ajax kon tegen de zeer matige defensie van 't Gooi geen enkel doelpunt maken. De spijtigheid, die alle aanhangers van Ajax over deze weinig tactische en geenszins productieve speelwijze gevoelden, vloeide voort uit het besef, dat op die manier spelende van een kampioen schap geen sprake zal zijn. Want zooveel is wel zeker, dat Ajax, spelende als j.l. Zondag tegen 't Gooi, het ongeslagen record en den voorsprong op De Volewijckers niet lang zal kunnen handhaven, ja, dat in dat geval de kans op een nederlaag vandaag tegen A.D.O. groot te achten is. Eén ding verlieze men echter niet uit het oog. Het zware veld maakte het korte samenspel, dat anders in afwisseling van de ook gevolgde open speelwijze, door Ajax met succes toegepast wordt, nagenoeg on mogelijk. Bovendien bleek Fischer nog zóó angstig voor een hernieuwd knieongeval, dat hij zich in het geheel niet gaf en op het zware veld bleek Boonstoppel heelemaal niet uit de voeten te kunnen. Onvoldoende gesteund door zijn buren verviel Korndorffer weer in zijn oude pingel- fout en daar het links ook al niet zoo goed boterde als anders wel het geval is, bleef de voorhoede ver beneden de maat. De prachtige overwinning van De Volewijckers op Hermes-D.V.S. te Schiedam behaald, heeft het aspect van den strijd om het kampioenschap in district I een duidelijker aanzien verleend. De Schiedammers hebben, ondanks deze nederlaag, een goede ploeg, doch zij geven toch blijk van tekortkomingen, die een constant oprukken naar de hoogste plaats in den weg staan. Trouwens een achterstand van 5 punten is op zich zelf al niet gering. De achterstand van De Volewijckers beteekent niets, die kan in één wedstrijd, vandaag al, opgeheven worden. Maar juist dat zal het besef versterken, dat Ajax thans niet falen mag. Ajax is winter kampioen van afdeeling I. Aan dit feit kan ook een ongunstig resultaat vandaag tegen A.D.O. geen afbreuk meer doen. Maar nu komt het er op aan voet bij stuk te houden. Dat zal niet mee vallen, want zooals

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1946 | | pagina 1