Off iciee i p rogramma AJAX - STADION AJAX - 't GOOI. Steunt de collecte voor Putten's Jeugd jy ly Prijs 10 cent Onder redactie van HOVEN Zondag 10 Februari 1946 Na de winterpauze is Ajax goed gestart met een zwaar bevochten, doch alleszins verdiende 3-2 zege op D.O.S. in den Stichtschen modder en een weer eenigszins versterkte positie aan den kop, doordat De Vole wijekers over het IJ met 21 door A.D.O. werden geslagen. Maar met De Volewijckers is Ajax nog lang niet klaar en stellig ook met met Hermes-D.V.S., dat na de eerste misstappen (een nederlaag met b 2 in de Meer tegen Ajax!) prachtig werk levert. Wint Hermes-D.V.S. van daag in Schiedam van De Volewijckers, dan blijkt de Schiedamsche club eerst recht de groote concurrente van Ajax te worden. De situatie is dus thans een zóódanige, dat wanneer Ajax vandaag opnieuw weet te winnen, haar positie weer iets verbeterd wordt De dan volgende ontmoeting Hermes-D.V.S.—Ajax te Schiedam, wordt dan wel de wedstrijd van den dag. Intusschen is wel gebleken, dat de ploeg van Ajax zich flink laat gelden. Het zou dwaas en stellig voorbarig zijn, nu al van een kampioen schap te spreken, maar dat Ajax voor den strijd om de eereplaats terdege mee telt, mag dan toch wel geschreven worden. Een merkwaardige verandering in de waardeering voor het elftal is dan ook in zeer korten tijd ingetreden. Voor den wedstrijd Amsterdam-Zwaluwen op den Twee- den Kerstdag koos de Amsterdamsche elftal-commissie slechts één Ajaxied, namelijk Fischer, de keuze-commissie voor de nationale ploeg passeerde weliswaar dien eenen Ajaxied, doch koos niet minder dan vier Ajaxieden, namelijk Van Veen, Potharst, Van der Linden en Drager als leden van de uit 28 spelers bestaande groep, die in verband met de samenstelling van het Nederlandsch elftal in speciale training is gegaan. Het met kiezen van Fischer voor deze groep lijkt ons een vergissing, de keuze van de overige drie heeft ons zeer verrast. Wij hopen dat deze Ajaxieden zullen voldoen en tevens, dat de Amsterdamsche elftal-commissie uit de hier door de heeren Herberts, Mundt en Triebei gedane keuze leering zullen trekken en voor de nog in dit jaar te spelen stedenwedstrijden een sterker elftal zullen kiezen, dan op Tweeden Kerstdag opgesteld werd. Tenslotte nog een enkel woord over den wedstrijd van heden. De positie van 't Gooi is verre van gunstig en al acht ieder V.S.V. zwakker, toch moeten de Hilversummers beducht zijn voor de laatste plaats; onder dergelijke omstandigheden is een tegenpartij altijd gevaarlijk. Daarbij heeft 't Gooi hier op het Ajax-veld nog niet zoo lang geleden Ajax nog een kooltje gestoofd. Keizer en zijn mannen mogen deze tegenpartij dan ook geenszins onderschatten. Doen zij dat niet, spelen zij inderdaad voor wat zij waard zijn, dan lijkt ons een overwinning toch wel waarschijnlijk. We hopen op een prettige en aantrekkelijke wedstrijd onder betere om standigheden dan de vorige week heerschten! J.H.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1946 | | pagina 1