Offi cieel Programma A J AX - ST ADI ON AJAX-V.S.V. No. 16 Prijs iO cent Onder redactie van J. HOVEN Zondag 13 Januari 1946 Laten wij beginnen zij het wat laat met mede namens de A.F.C. Ajax onze gelukwenschen in 1946 aan te bieden. Moge dit voor ons allen een best jaar worden, waarin heel veel dat nu nog tot ernstige bezorgd heid aanleiding geeft, op verblijdende wijze tot oplossing komt. En wat onze sport betreft, hopen we op vele interessante wedstrijden èn.... op een kampioenschap van Ajax! We willen nog even stilstaan bij den spannenden en merkwaardigen wedstrijd van het Amsterdamsch elftal tegen De Zwaluwen op Tweeden Kerstdag, die hier voor een uitverkocht Ajax-stadion plaats vond en die, ondanks alle spanning en emotie in de tweede helft, een onbevredigenden indruk achter liet bij onze stadgenooten, omdat de vrees, die we in de vorige editie van deze programma-uitgave reeds uitspraken, bewaarheid werd: het Amsterdamsche elftal bleek niet zoo sterk te zijn als mogelijk geweest was, de keuze van verschillende spelers was niet gelukkig. Het passeeren van Drager voor een eenzij digen speler als Ooms, de keuze van een zeer middelmatige kracht als De Busser, het links opstellen van Wilders, die rechts veel beter tot zijn recht komt, het waren wel de ergste misgrepen. Verder zat er weinig systeem in de verdediging, waarin Fanger individueel vaak aardig werk verrichtte, doch als spil meestentijds faalde. We krijgen in het aanstaande voorjaar nog een of meer wedstrijden van het Amsterdamsch elftal en memoreeren daarom nog even het voor Amsterdam teleurstellende spel van de ploeg. We vertrouwen, dat dan uit het uitstekende spelersmateriaal, waarover hier beschikt wordt, een betere keuze gedaan zal worden. De aanhangers van Ajax kunnen tevreden zijn. Het jaar 1945 is op sublieme wijze besloten eerst met een overwinning met 71 op E.D.O. hier in het Ajax-stadion en vervolgens met een welsprekende 50 in Dordt op Emma. Het doelgemiddelde is daardoor op 3010 prachtig afgerond, in zes wedstrijden scoorde de aanval van Ajax derhalve ge middeld 5 doelpunten per wedstrijd, het hoogste totaal van alle 66 in de Nederlandsche eerste klasse spelende ploegen. Waar echter pas 6 van de 20 te spelen wedstrijden achter den rug zijn, zou het dwaasheid zijn, nu al te denken, dat men er al ongeveer is! Gelukkig hebben we deze stemming nog geen moment aangetroffen, doch dat men alle appreciatie heeft voor het tot dusverre vertoonde spel en hoopvol gestemd is voor het verdere beloop der competitie, lijkt toch ten volle gerechtvaardigd. Men heeft echter, dat zij voorop gesteld, met ernstige concurrenten te doen. Op de eerste plaats het kranige elftal van De Volewijckers, dat van geen wijken weet, dat bekend staat om zijn groote energie en geestdrift en dat evenals Ajax over groote routine beschikt. Maar verder zijn we overtuigd, dat ook met Hermes-D.V.S. en A.D.O. nog terdege rekening te houden valt. De Schiedammers hebben een puike ploeg, die tot ver rassingen in staat is en ook A.D.O. komt gevaarlijk opzetten. Een achter stand van drie punten beteekent niet veel. Verder lijkt geen der andere ploegen in staat kampioen te worden, maar dat elke wedstrijd een gevaren-factor inhoudt dient steeds ingezien te worden. Zoo zal men ook

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1946 | | pagina 1