Officieel Programma A]AX - STADION Ajax - Haarlem, 2Vq. 13 Prtjs 10 cent Onder redactie van J. HOVEN Zondag 25 November 1945 Opnieuw een stilstand voor Ajax I voor de competitie, opnieuw een oefenwedstrijd. Wij hebben de vorige week al doen uitkomen, dat het bestuur en de wedstrijdleiding van Ajax op het standpunt staan, dat onder de huidige omstandigheden intensieve training vereischt is en dat men den wedstrijd als de beste training dient te beschouwen. Was de ploeg prima in vorm, was ze, zooals men dat noemt „klaar", dan was er misschien iets voor te zeggen om de spelers eens een weekje te laten uitblazen. Maar dat de ploeg nog geenszins klaar is, dat is juist jl. Zondag in den oefenwedstrijd tegen G.V.A.V. duidelijk gebleken. Was dat hetzelfde Ajax, dat eerst Hermes-D.V.S. met 6—2 en daarna in Rotterdam Xerxes met 42 overwon? Ja, het waren dezelfde spelers, maar het was niet hetzelfde elftal, omdat de dezelfde geest ontbrak. Terwijl de Groningers speelden alsof er een kampioenschap van afhing, lag er over het spel der gastheeren iets mats, iets dat voortsproot uit het onderbewustzijnhet is maar een oefenpartij en de uitslag komt er niet zoo veel op aan! Zelfs zal er bij enkelen ook wel onderschatting der tegenpartij bij gekomen zijn. Hoe het ook zij, het was van de zijde van Ajax geen goede, geen geestdriftige partij, niet een wedstrijd waarin alles op alles gezet wordt. En zoo iets kan men zich niet veroorloven tegen de G.V.A.V., die een verrassend goed en energiek spel demonstreerde. Deze Groningers kwamen naar de Meer met den vasten wil bezield voor de eer van hun club en van het geheele Noorden tegen Ajax een goede beurt te maken. Daarin zijn zij wonderwel geslaagd. Met de beide ex-A.F.C.'ers (oorspronkelijk echten Groningers, vroeger spelende voor Be Quick) als sterkste aanvalswapen, hebben de aanstaande Groninger kampioenen hier een zeer rationeel en uit dien hoofde krachtig en doel matig spel gedemonstreerd. Juist dat spel wat Ajax eigenlijk mist.' Zeker, een op volle kracht spelend Ajax behoeft van G.V.A.V. niet te verliezen. Het spel van Ajax heeft andere eigenschappen die ook goed zijn. Maar dat pittige recht-uit, recht-aan van de Groningers, dat uitbuiten van kansen door het binnentrio en dat forsche élan bij het defensieve spel, zoekt men bij Ajax, waar de neiging tot klein spel in de breedte altijd voorhanden is, meestal tevergeefs. Laten we dus hopen, dat Ajax leering getrokken heeft uit dit oefenspel tegen de ferme Groningers en daarvan reeds heden blijk geeft. Want Haarlem zal evenmin te onder schatten zijn als G.V.A.V. en mocht er weer het een en ander haperen aan het spel van Keizer en zijn mannen (vooral in de achterhoede permit teerde men zich een paar volkomen overbodige blunders!) dan volgt hedenmiddag opnieuw een afstraffing. Het hoofddoel is tenslotte zóódanig in vorm te komen, dat aanstaanden Zondag in Rotterdam van R.F.C'. gewonnen kan worden. Wie zou denken, dat deze taak eenvoudig is, gezien het zwakke spel van R.F.C. j.l. Zondag tegen D.W.S., (dat met 60 van de Rotterdammers won), vergeet, dat R.F.C. op haar eigen, moeilijke veldje een gevaarlijke tegenpartij is, waar van elke ploeg, die niet op volle kracht zou spelen, en dan een goed spel ontwikkelt, onherroepelijk verliest. Tenslotte een woord van welkom tot de roodbroeken. Haarlem is hier, en is trouwens in het geheele land, populair, alleen reeds op grond van haar historie, doch ook wel om haar reputatie. Die bestaat al sinds een

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 1