Officieel Programma AJAX-STADION Ajax-G.V.A.V. JVo. 12 Prijs i 0 cent Onder redactie van J. HOVEN Zondag 18 November 1945 Rust roest denkt men bij Ajax en daarom is voor dezen „competitie- loozen Zondag een oefenwedstrijd vastgesteld tegen de sterkste club van het oogenblik in Groningerland. G.V.A.V. bleek tot dusverre in eigen omgeving ongenaakbaar. In een reeks oefenspelen werden fraaie successen geboekt, de Groningen Dagbladbeker werd gewonnen (o.a. werd Be-Quick met 103 ver pletterd) en er gaat van de Groninger blauwhemden thans een roep uit, zoo als in vroeger jaren in haar grooten tijd van Be-Quick en van Velocitas. Zoo acht men den mid-voor Theo Hazeveld ook volgens Hollandsche begrip pen een speler van bijzondere klasse. Doch ook de rest van de ploeg wekt bewondering in Noordelijke contreien en nog de vorige week schreef de altijd zeer objectieve Groninger correspondent van „De Sportkroniek" o.a.: „Niets dan lof voor het evenwichtige, goed afgestemde en in hoog tempo spelende elftal, dat in hooge mate de kunst verstaat, den bal allereerst het werk te laten doen en door initiatief en intelligentie van het binnentrio, stootkracht vooral van den mid-voor Theo Hazeveld, nog steeds in produc tiviteit vooruit gaat. Met daar achter de nuttige middenlinie en een paar backs als Alting en Van Calker komt men tot een geheel, dat Groningen dit seizoen stellig op degelijke wijze zal kunnen vertegenwoordigen." Ziehier een oordeel over de gasten van Ajax van heden, dat wij ter kennis name aanbevelen aan de spelers van Ajax, alsmede aan de toeschouwers, wanneer deze eens zouden denken, dat Ajax aan dit Noordelijke ploegje wel een zacht eitje zal hebben. Wij spraken deze week zelfs lieden, die daarom maar heelemaal niet wilden komen kijken. Zij zullen spijt hebben! Met deze voorstelling van de Groninger ploeg willen wij toch niet zeggen, dat Ajax van deze Noorderlingen moet verliezen. Ook Ajax blijkt op den goeden weg te zijn, het vertoonde spel tegen Hermes D.V.S. en tegen Xerxes, waardoor Ajax thans met fraaie cijfers (104) aan het hoofd gaat in haar afdeeling, schenkt wel vertrouwen, al weten we, dat hiermee nog geenszins een graad van onoverwinnelijkheid is bereikt en, dat nog zwaardere krachtproeven, ènheusch ook nog wel tegenslagen, zullen volgen. Maar vast staat, de als deze ploeg zich geheel geeft, als zij speelt voor wat zij waard is, dat dan inderdaad de tegenpartij héél wat presteeren moet om Ajax te overwinnen. Deze wedstrijd tegen G.V.A.V. wordt de 24e in 1945, sinds de bevrijding van ons vaderland. De totale balans wijst namelijk uit, dat Ajax gedurende dien tijd 23 wedstrijden speelde, waarvan er 15 gewonnen werden, 5 in een gelijk spel eindigden en slechts 3 verloren werden, n.l. tegen Liersche Sport club (13), tegen Blauw-Wit te Heerenveen (13) en tegen Feyenoord (13), waarvan de week tevoren met 31 in Rotterdam gewonnen was. De doelcijfers luiden 8042. De verwachting, dat Ajax nog vóór Nieuwjaar de honderd vol maakt, lijkt niet al te gewaagd, zal het doelpunten tegen de competitie-tegenstanders wel niet steeds zoo van een leien dakje gaan, ais in de beide eerste competitie-wedstrijden. In elk geval is deze wedstrijd tegen de Groningers als een uitstekende oefening te beschouwen, uitgaande van het principe, dat de wedstrijd de beste training is. Men is thans bij Ajax wel zóó ver, dat men de sterkste samenstelling van achterhoede en aanval gevonden heeft, doch Jack Reynolds zal zijn oude beginsel van „never change a win ning team" daarom nog wel niet in toepassing brengen, omdat er mogelijk nog een ontdekking gedaan wordt, die tot versterking der middenlinie zou kunnen leiden. Hoewel.... het trio BeumerVan StoffelenLeemhuis wel

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 1