Officieel P rogramma AJAX-STADION Af ax - Hermes D. V. S. No. 11 Prijs 10 cent Onder redactie van HOVEN Zondag 4 November 1945 Waaraan het speciaal te wijten was, is moeilijk onder woorden te brengen, maar het leek er in elk geval heel veel op, dat de aanwezigheid van Jack Reynolds j.l. Zondag de ploeg inspireerde. Er werd met veel energie gespeeld en al waren er nog duidelijke tekortkomingen, het was nu toch een vlot, pittig en aantrekkelijk spel, dat Ajax demonstreerde, waarbij de geheele ploeg werkte naar beste krachten. Tekortkomingen, o zeker, zonder in details te treden: de achterspelers waren niet steeds zeker en snel genoeg in den afweer. Mede daaraan waren de beide strafschoppen tegen Ajax te wijten. Het snel spelen van den bal was, zonder zich daarbij door afhouden vrij te spelen, in beide gevallen wel mogelijk geweest. Het plaatsen van de middenlinie, waarin Stoffelen bergen werk verzette, moet nog veel zuiverder worden. De aanval speelde technisch knap, doch nog lang niet productief genoeg, waarbij de proefneming met Bartens nog geen succes was. Misschien later Eindhoven's spel stond in technisch opzicht bij Ajax ten achter, doch het tempo van het, door een fanatiek groepje supporters aangemoedigde elftal, had op Ajax een iets hooger tempo voor, waarbij het in eens spelen van den bal tot verrassende situaties leidde. Zoo was de 11 niet onverdiend, al zou een kleine zege voor Ajax de verhouding in het veld beter uitgedrukt hebben. Kansen kreeg Eindhoven echter ook ettelijke, 't schieten bleek daar ook zwak. Over 't algemeen was het spel voor een „friendly game" te on besuisd en was het risico dat de spelers liepen dientengevolge te groot. Verblijdend was in elk geval de groote wilskracht, die de Ajaxieden, ge prikkeld door het soms wat al te „agressieve" spel der Zuiderlingen, aan den dag legden. Zoo werd het een vlotte en spectaculaire wedstrijd, een der besten die we hier tot dusverre zagen. Als alle competitie-wedstrijden van dit ge halte zijn, nu, dan komt het publiek best op zijn kosten dat was na afloop de algemeene conclusie. Twijfelen doen we daaraan trouwens geen oogenblik. Alle antecedenten zijn er voor een zeer interessante competitie, waarbij Hermes D.V.S., De Vole- wijckers en Xerxes waarschijnlijk de sterkste concurrenten van Ajax zullen blijken te zijn. Het bestuur van den K.N.V.B. besloot voorloopig een gewone competitie te spelen en dan 15 Januari nader te bepalen of mogelijk toch deze competities als „hersteP'-competities beschouwd moeten worden. Eén ding lijkt ons zeker, namelijk dat er ook in dit seizoen een competitie om het kam pioenschap van Nederland komt, al zal de regeling daarvoor, èn met het oog op den achterstand in het Oosten, èn in verband met het te groote aantal groepskampioenen, eenigszins moeten afwijken van de tot dusverre ge bruikelijke. Tenslotte de wedstrijd van heden. Het wil ons voorkomen, dat Ajax vandaag voor een bijzonder zware taak gesteld wordt. We achten Hermes D.V.S. sterker dan Eindhoven, hetgeen beteekent, dat Ajax vandaag haar toch verdienstelijke prestatie van j.l. Zondag dient te overtreffen, wil zij de competitie met een overwinning inzetten. Is het spel van Ajax, zooals het j.l. Zondag tegen Eindhoven was, nog voor verbetering vatbaar? Naar onze meening stellig wel. Zooals ook de indruk van Jack Reynolds was: het is spel van behoorlijk gehalte, de scholing van trainer Van Kol blijkt goed te zijn. Doch er zijn nog technische en tactische tekortkomingen, die opgeheven kunnen worden en lukt dat, dan zijn we

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 1