1 1 1 Ajax Wesi-Frisia Potharst 2 Keizer 1 Van der Linden 3 Beumer 4 Waldeck 5 Stoffelen 6 Fischer 7 Korndorffer 8 Brockmann 9 Van Dijk Drager 10 11 Scheidsrechter Posthuminus 12 Dangermond 13 Simons 14 S. Stelling Minker 15 16 Tool 17 .Telles 18 Molenaar 19 C. J. Stelling 20 Post 22 Belier 21 bleek in elk geval wel gemotiveerd. Ook al ligt niet aanstonds de be doeling voor tot vervanging van spelers over te gaan, dan is het toch altijd goed de reserves in het oog te houden en te zorgen dat zij ervaring opdoen. Met elf spelers komt men er niet, als men zoo noodig eiken speler kan vervangen, zonder dat dit de kracht van de ploeg verzwakt, dan eerst heeft men een idealen toestand verkregen. En al zal men ook bij Ajax precies als wij allen in het dagelijksche leven! niet de illusie koesteren dat men thans idealen zal verwezenlijken, men dient er en dat moeten wij immers allen! in elk geval naar te streven. J. H. Hoe worden de competities De greep naar de beker-competitie heeft tevens ten doel de beslissing omtrent de gewone competities nog korten tijd uit te stellen. Het blijkt zeer moeilijk te zijn om hier een beslissing te nemen, omdat de reisgelegenheid overal en vooral in de provincie zoo onvoldoende is op Zondag. Daarom is in elk geval reeds bepaald dat er geen gewone competitie komt, doch dat er nood-competities worden ingesteld, die men dit keer „herstel-competities" zal noemen. Was de situatie overal zoo als in het Westen, dan zou men waarschijnlijk wèl gewone competities instellen. Doch vooral in Oost en Noord is de situatie vrij hopeloos en uitzicht op spoedige verbetering is daar niet. In het Zuiden wil het bondsbestuur splitsen en dus enkele tweede klassers bij de eerste klassers indeelen, doch de eerste klassers verzetten zich daar met klem tegen; zij achten een gewone indeeling voor de eerste klasse zeer wel mogelijk. En in 't Westen. Ook hier lijkt een indeeling zooals steeds in twee groepen van tien mogelijk en daarom de beste oplossing. Zoo goed als men nu voor oefen- spelen op reis gaat, kan men het dan voor de competitie. Desnoods verdeele men de twintig eerste klassers geografisch, dus een Noordelijke met Amsterdam als centrum en een Zuidelijke, met RotterdamDen Haag als middelpunt. Dat zal de beste oplossing zijn. Mocht men toch besluiten geen gewone indeeling in het Westen te volgen, dan behoeven we in Amsterdam nog niet ongerust te zijn, zelfs niet als we geheel op eigen stad en omgeving aangewezen zouden zijn, want de vier Amsterdamsche eerste klassers-zullen altijd de kern kunnen vormen van een interessante competitie en met de ploegen uit Kennemerland, 't Gooi en Utrecht heeft men een competitie van tien bijeen die klinkt als een klok. We zien met dat al de beslissing over de aanstaande competitie van het seizoen 19451946 met belangstelling tegemoet. J. H. Drukkerij „Grafica", Elandsgracht 37, Amsterdam-C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 2