Officieel Programma A]AX - STADION Ajax - West-Frisia. No g Prijs 10 cent Onder redactie van HOVEN Zondag 30 September 1945 Het zijn oude bekenden die Ajax in deze halve voor-competitie van de bekerwedstrijden 1945/1946 ontmoet, eerst K.F.C., nu West-Frisia. Stoere knapen waren het steeds, die Koogers en Enkhuizenaren onvergetelijk die felle partijtjes met K.F.C. om het landskampioenschap, doch ook moeilijke wedstrijden met de West Friezen liggen in onze herinnering en gaarne.zal het Amsterdamsche publiek, zal in elk geval de Ajax-aanhang, de kennismaking met hen hernieuwen. Met dat al heeft Ajax aan haar in Mei begonnen reeks wedstrijden weer twee overwinningen toegevoegd, een magere met 5—4 op Sparta (de zege was ondanks het verschil van één goal toch ruimschoots ver diend!) en een met 4—0 op K.F.C. waarbij de betere techniek den door slag gaf. En zoo ziet de stand der door Ajax in 1945, na de Bevrijding van ons Vaderland gespeelde wedstrijden er als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. gem. Totaal 17 11 3 3 25 58—34 1.47 Ajax voelt iets voor de beker-wedstrijden. In het eerste jaar, toen de bekerwedstrijden volgens dit systeem gespeeld werden, heeft Ajax den beker gewonnen en het tweede seizoen, 19431944, was Ajax al dicht bij de eindstreep toen Blauw-Wit haar „pootje lichtte". Maar nu is dan opnieuw gestart, hebben honderden clubs de beker-competitie 1945—1946 j.l. Zondag ingezet met een eerste treffen voor de voor-competitie. Over de regeling, zéér beknopt, het volgende: Ook bij de beker-voorcompetities is het land verdeeld m 5 districten. In elk district zijn groepjes van 5 of 6 ploegen gevormd, die elkaar elk éénmaal ontmoeten, waarbij naar een billijke verdeehng van uit- en thuiswedstrijden is gestreefd. Van de groepen, waarbij eerste klass® elftallen zijn ingedeeld, worden de nummers 1 en 2 van den eindstand geplaatst, van de overige groepen alleen de nummers 1. De ploegen, die op deze wijze de voorwedstrijden overleven, zullen daarna volgens afvalsysteem spelen totdat de winnaar is aangewezen. De afdeeling waarin Ajax uitkomt bestaat uit Ajax, K.F.C., D.W.V., W.F.C. en West-Frisia. Reeds won Ajax van K.F.C. te Koog-Zaandijk en won D.W.V. in Noord met 20 van W.F.C. Behalve de wedstrijd van heden in het Ajax-stadion wordt vandaag voor deze groep nog gespeeld W.F.C.K.F.C. D.W.V. heeft dus een dag rust. We nemen aan dat Ajax vandaag opnieuw winnen zal en ook verder in deze voor-competitie ongeslagen zal blijven. Ajax is dit als eenige eerste klasse club m deze groep aan haar reputatie verplicht. De tegenstanders voeren echter onder- ling een feilen strijd om de tweede plaats, hetgeen er tevens toe leidt, dat ieder zich tot het uiterste inspant om tegen Ajax een zoo gunstig mogelijk resultaat te behalen. Daarom zijn deze wedstrijden het aan schouwen ten volle waard. Ze geven de elftal-commissie van Ajax boven dien gelegenheid tot een experiment. Men heeft in de Koog Waldeck als aanvallenden spil opgesteld. Niet alleen dat men een iets snelleren speler op die plaats had, doch het systeem werd ook gewijzigd. De eene proef neming was onvoldoende om een definitief oordeel te vellen, doch ze

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 1