A) ax Heerenveen Ajax V rijheids beeld. Een nuttige voorwedstrijd. Amsterdam helpt Arnhem. Potharst 2 Beumer 4 Fischer 7 Keizer 1 Van der Linden 3 Korndorffer 8 Van der Veen 5 Brockmann 9 Stoffelen 6 Van Dijk 10 Drager 11 Scheidsrechter C. Bosma Wuyts Ploegh 12 13 Bosscha 17 Van der Laan 20 Jonkman 14 Abe Lenstra 18 Veenstra 22 Molenaar 15 J. Lenstra 16 De Boer 19 De Jong 21 Het Comité voor het inzamelen van gelden voor het doen vervaardigen van een „Ajax"-Vrijheidsbeeld, haalde na eenige weken werken, reedsi 11500 bijeen. Er is meer noodig. Het Comité zal in de wedstrijdpauze en eenigen tydné den wedstrijd, zitting houden in de bestuurskamer voor hen, die het goede doel nog willen steunen. Doe het gauw en goed, Ajaxieden! Aldus schrijft mij mijn eeuwig jeugdige confrater L. Schotting, v""g aanhanger, die met de heeren mr. Catz, Timman, Staal en Posthuma het comité vormt, dat dit zeer gewaardeerd initiatief nam. En gaarne onderschrijven we deze onroeD en wiizen we er op dat bijdragen gestort kunnen worden op Rekening Vrijheidsbeeld Ajax bil N.V. Amsterdamsche Bank, Leidschestraat 31, Amsterdam-C. Hier, in dit prachtige stadion, kome een grootsch gedenkteeken, een Ajax vrijheidsbeeld, en ieder die de herkregen vrijheid waardeert en Ajax eveneens kan van deze gevoelens thans blijk geven. J- Heden, om 12 uur beginnende, vindt een wedstrijd plaats van een vati Aiax een. combinatie van Ajax III en Ajax IV tegen een soortg ij jeugdploeg van Feijenoord. Zulke wedstrijden zijn van het grootste belang voor de opleiding van de reserves voor beide clubs en dikwijls krijgt men van zulke ploegen verdienstelijk spel te zien. Amsterdam heeft zich reeds behulpzaam getoond en reedsi vele oijfers gebracht. Doch de nood is ontzaglijk groot en nog steeds kan Arnhem alles gebruiken wat we hier maar even kunnen missen. Ook opi sportgebied. Daarom juich ik het initiatief van den bekenden Ajaxied, den heer j. L. Melchers, Frans van Mierisstraat 99, Amsterdam-Zuid, oud-redacteur van het Ajax-clubblad, ten zeerste toe. Onder zijn leiding vindt een in zameling plaats van sportmateriaal, sportkleedmg, enz. ten bate van de volkomen berooide Arnhemsche sport. We wekken ieder, die nog iets te missen heeft, met klem op, zijn of haar offer te brengen op het altaar der sportieve weldadigheid. Drukkerij „Grafica", Elandsgracht 37, Amsterdam-C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 2