Officieel Programma A] AX - ST ADI ON A]ax - Liersche Sport Klub. |yQ g Prijs 10 cent Onder redactie van J. HOVEN Zondag 19 Augustus 1945 Dat Ajax veel voor het hoofdstedelijke voetbal heeft gedaan en nog doet zal wel niemand willen ontkennen en dat het bestuur van deze ver- eeniging zich door de jaren heen heeft beijverd om den Amsterdammers steeds iets goeds voor te zetten, staat als een paal boven water. Men heeft er de sportperiodieken maar op na te slaan, om daarin de vele wedstrijden, en hiermede bedoelen wij speciaal die tegen buitenlandsche elftallen, gememo reerd te vinden. Niet alleen wedstrijden tegen Belgische, Fransche, Hongaar - sche, Oostenrijksche en Engelsche teams vindt men daarin vermeld, maar zelfs het Chineesche Nationale Elftal was éénmaal de gast van Ajax. Buitengewoon veel voetbalschoons is er in de jaren vóór dezen verschrikke- lijken oorlog, die nu gelukkig tot het verleden behoort, den trouwen Ajax- supporters en gelegenheidsbezoekers geboden en menigeen zal zich nog wel de vele spannende wedstrijden in het Ajax-stadion voor den geest kunnen halen. Het jaarlijksche Paaschtournooi van de Meersche club behoorde immer tot één der hoogtepunten van het seizoen en deze tournooien moesten wel slagen, omdat het bestuur altijd eenige sterke buitenlandsche clubs tot deel name wist te bewegen. De talrijke clubvaantjes, die de wanden van het boven-restaurant in het stadion sieren, zijn daar het overtuigende bewijs van. Er zal dan ook wel geen vereeniging in den lande zijn, die op zoo'n bezit kan bogen, of in het buitenland een reputatie en bekendheid geniet, gelijk aan die van Ajax. De rood-witten kunnen het zich dan ook tot een eer rekenen, de hoofdstedelijke voetbalschotel steeds op uitnemende wijze te heb ben verzorgd en dat de Amsterdammers hier dankbaar voor zijn, valt af te leiden uit het feit, dat ook in magere jaren de Ajax-tribunes goed bevolkt waren. Dat de Ajacieden van plan zijn om op den reeds jaren geleden ingeslagen weg voort te gaan, bewijst de match van vandaag. Wat drie maanden geleden nog naar het rijk der fantasiën verwezen zou zijn, is door de Meersche club zoowaar alweer verwezenlijkt. Ajax is er in geslaagd het contact met voetbal lend België te herstellen en de heeren Koolhaas en Elzenga zijn zelfs even naar de Lier gereisd om de club van Voorhoof naar Amsterdam te brengen. Een activiteit, die verwonderlijk aandoet en tevens de belofte inhoudt, dat binnen afzienbaren tijd, andere buitenlandsche clubs hun krachten met Ajax komen meten. De eerste club van over de grens, die nu in Amsterdam komt, is dus de Liersche en wij roepen van deze plaats onze Belgische sportbroeders een har telijk welkom toe. Wij zijn er van overtuigd, dat de stoere jongens uit Vlaanderenland, die niet voor de eerste maal in het Ajax-stadion aantreden, een beste partij voetbal zullen demonstreeren. Ajax kan er van verzekerd zijn, dat de Flandriens niet gekomen zijn om „een gueuze op te zetten" (dat kan na afloop wel ge beuren), maar er prijs op stellen met een overwinning huiswaarts te keeren. Wij schreven hierboven de club van Voorhoof, maar niet alleen deze crack zal vandaag zijn kunde ten toon spreiden, ook andere bekende sterren van het Belgische voetbalfirmament, zooals v. d. Eynde, Van Hoof, Kieboom e.a., zijn van de partij. Men heeft eenige weken geleden in het Olympische Stadion

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 1