Off i c i e e l Programma A] AX - ST ADI ON Ajax - Feijenoord. Woensdagavond a.s. 7.30 uur AJAX-STADION Amsterdam-Oost - Wageningen No. 4 Prijs tO cent Onder redactie van J. HOVEN Zondag 5 Augustus 1945 De interessante serie oefenspelen, die Ajax I afwerkt sinds de bevrijding van ons vaderland nu juist een kwart jaar geleden! is na de fraaie overwinning, die de Ajaxieden op 14 Juli hier op Willem II behaalden (42), voortgezet in Heerenveen, waar Ajax in het merkwaardige tournooi met de organiseerende vereeniging Heerenveen en haar drie eerste klasse stadgenooten als nummer twee eindigde met 5 punten. De Volewijckers legde met één puntje méér beslag op de eerste plaats en Blauw-Wit, D.W.S. en Heerenveen volgden daarop. Blauw-Wit is het weer eens geweest, die Ajax den voet dwars zette. De Zebra's klopten met 31 Ajax, de eenige nederlaag die Ajax in alle wedstrijden na 5 Mei leed. Van De Volewijckers en Heerenveen werd resp. met 31 en 42 gewonnen en tegen D.W.S. met 22 gelijk gespeeld. Overigens was het resultaat, door Ajax te Heerenveen behaald, zeker niet onbevredigend als men bedenkt dat de ploeg niet geheel volledig was. Met veel belangstelling werd daarop de wedstrijd van Zaterdag 28 Juli in ht Feijenoord-stadion tegen de aloude tegenstandster Feijenoord, tegemoet gezien. Feijenoord met haar drie „internationals", deel uitmakend van de huidige semi-officieele nationale ploeg, had in de onderlinge competitie der eerste klassers uit Rotterdam en omgeving, de eerste plaats veroverd, evenals Ajax in de competitie tusschen de vier hoofdstedelijke eerste klassers. Derhalve werd het hier het eerste treffen tusschen de zomerkampioenen van Rotterdam en Amsterdam en van dat standpunt bezien is de overwinning van Ajax met 31 een fraai resultaat voor Ajax, eervol voor Amsterdam. Het is een goede en aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarbij enkele wijzi gingen in de opstelling van Ajax in eerste instantie bevrediging schonken. Als rechtsmidden debuteerde Beumer en dat jongemensch deed het zeer verdien stelijk, zoodat hij nog eens een kans krijgt. Hetzelfde geldt voor nog een speler uit de lagere elftallen, Draaier, die als links-buiten aardig werk leverde. Tenslotte speelde de oud-Ajaxied Van der Linden, die enkele jaren door zijn verblijf in Groningen met succes voor Be Quick uitkwam, voor 'teerst weer mee en hij bleek een aanwinst. Het ontbreekt Ajax geenszins aan talentvolle spelers, doch wèl aan productieve voorwaartsen en Van der Linden bewees opnieuw, dat hij de kroon op het werk vermag te zetten, zoodat hij een goede kans maakt op een vaste plaats in de ploeg. Overigens is Van Dijk gelukkig ook weer uit Duitschland terug en als hij weer in goede lichamelijke conditie is, dan zal ook hij wel weer een goede kans maken. Het is een verblijdend ver schijnsel, dat Ajax weer de beschikking krijgt over een groot aantal spelers, want zonder goede reserves komt men er op den duur toch niet. In Rotterdam tegen Feijenoord werd verdiend gewonnen, doch met twee doelpunten verschil werd Ajax in dien kamp, waarin vooral Keizer en Van der Veen zich onderscheidden, toch rijkelijk beloond. Een uitslag 21 of 32 zou de krachtsverhouding en het spelbeloop beter gedemonstreerd hebben. Onder deze omstandigheden begrijpt men, dat het heden een volkomen open

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 1