Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - Willem II 2Vo. 3 Prijs fO cent Onder redactie van HOVEN Zaterdag 14 Juli 1945 De wijze waarop de Amsterdamsche voetbalclubs na de bevrijding hun emstigen wil tot vriendschappelijken samenwerking in daden toonen, bewijst, dat zij den roep van dezen tijd verstaan en doet de beste verwachtingen voor de naaste en verdere toekomst van het Amsterdamsche voetbal koesteren. Allereerst die uitstekend geslaagde onderlinge competitie van de vier eerste klassers, welk voorbeeld inmiddels werd gevolgd door een soortgelijke com petitie van de tweede klasse clubs in Amsterdam en eveneens van een groep derde klassers. Nóg duidelijker blijkt de vaste wil tot vriendschappelijke samenwerking uit het feit, dat ditmaal voor het jaarlijksche tournooi om den AROL-beker alle vier hoofdstedelijke eerste klasse vereenigingen hebben ingeschreven. Het is ook een speciaal jaar voor de organiseerende vereeniging A.F.C., die in het voorjaar den vijftig-jarigen leeftijd bereikte. Ieder gunt Amsterdam's oudste club deze zekerheid van een bij voorbaat geslaagd tournooi ten volle en slechts zal de Amsterdamsche voetbalwereld het be treuren, als A.F.C. haar voornemen ten uitvoer brengt dit tournooi in haar eigen, toch primitieve omgeving te houden, in plaats van in één der beide en voor het publiek geriefelijke stadions, waarover we in Amsterdam zoo ge lukkig zijn te beschikken. Het feit dat Ajax hedenavond tegen Willem II speelt en niet morgen zulks in verband met A.F.C.T.O.G. getuigt tevens van een goede samenwerking. Maar ook uit de organisatie van ver schillende andere oefenwedstrijden blijkt de wil tot vriendschappelijke samen werking tusschen de leidende clubs van Amsterdam. Nog j.l. Zondag ont moetten de elftallen van Ajax en De Volewijckers elkaar te Medemblik, waar na een spannenden en levendigen strijd door het resultaat, 44, de gelijkwaardigheid van deze ploegen opnieuw gedemonstreerd werd. De Medemblikkers kregen een fraai en goed spel te zien, dat hen zeer ge- imponeerd heeft en geheel aan het doel van dezen propaganda-feestwedstrijd beantwoordde. Met dat al handhaafde Ajax haar ongeslagen record na de bevrijding. Volledigheidshalve laten we hier nog den eindstand van de na de bevrijding gehouden halve competitie der vier hoofdstedelijke eerste klassers volgen: Ajax 3 3 0 0 6 15—11 2.— Blauw-Wit 3 1 0 2 2 9—9 0.66 D.W.S3 1 0 2 2 6—8 0.66 De Volewijckers 3 1 0 2 2 57 0.66 En thans dan een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Tilburgsche Willem II, de club waarmee Ajax door oude vriendschapsbanden is verbonden. Willem II en Ajax hebben eenige malen deel genomen aan de slot-competitie om het kampioenschap van Nederland. De Tilburgers waren reeds vóór Ajax landskampioenen. Willem II was in 19131914 de eerste Zuidelijke vereeniging, die deel nam aan de competitie om het kampioenschap van Nederland en in 19151916 werden de Tilburgers de eerste „provinciale" landskampioenen. Daarna volgde in de na-oorlogsche periode de daverende kampioensrus van Ajax. In 1933/34 streden Ajax en Willem II nóg eens om den titel en toonde Ajax zich, evenals in verschillende oefenwedstrijden, de sterkere, zij het met miniem verschil. Na 1916 is Willem II nooit meer landskampioene geweest, doch zij heeft in het Zuiden bijna steeds een domineerende rol gespeeld en ook thans nog geldt Willem II als één der sterkste, zoo niet de sterkste, ploeg van het Zuiden. Ongetwijfeld zijn de Tilburgers thans beter getraind en meer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 1