Ajax De Volewijckers Keizer 1 Potharst 2 Klein 3 Waldeck 4 Van der Veen 5 Stoffelen 6 Fischer 7 Korndorffer 8 Brockmann 9 10 Drager 11 Scheidsrechter E. H. Crabbendam Bakker 12 De Busser 13 De Jongh 14 De Ruyter 15 Smit 16 Sourt 17 Konradt 18 Westdorp 19 De Boer 20 Van Gelder 21 Bruist 22 Blauw-Wit al gespeeld en heden wordt dan de halve competitie beëindigd met het treffen van Ajax tegen De Volewijckers. Een gelijk spel voor Ajax is voldoende om de halve competitie ongeslagen als winnaar te beëindigen, doch als De Volewijckers wint, dan eindigt zij, evenals Ajax, met 4 punten, en misschien Blauw-Wit tenminste als de Zebra's het met D.W.S. in het Olympisch Stadion klaar gespeeld hebben eveneens. Vóór gisteren luidde de stand: Ajax Blauw-Wit De Volewijckers D.W.S 11—8 8—7 3—4 4—7 Omtrent den uitslag van den wedstrijd van heden valt bitter weinig te zeggen. Het zou een gissen worden, want er mag worden aangenomen, dat de partijen volkomen aan elkaar gewaagd zullen zijn en dan is elke uitslag mogelijk. Tot dusver bleef de Nederlandsche kampioene eenigszins beneden de verwachtingen, want al was het ploegverband de groote kracht der groen-witten tegen D.W.S. uitstekend, in de afwerking der aanvallen stelden De Jongh en consorten teleur. Dit was juist het sterke punt in de beide vorige wedstrijden van Ajax, waarbij vooral Fischer sterk op den voorgrond trad. Van de elf doelpunten nam hij de grootste helft persoonlijk voor zijn rekening en bovendien had hij nog een werkzaam aandeel in het ontstaan van de andere doelpunten. Maar de acht doelpunten tegen Keizer zijn er tevens om aan te toonen, dat het spel der verdediging van Ajax nog niet is zooals het kan zijn. Zal Keizer vandaag weer zijn oude zekerheid demonstreeren, of zal Daan de Jongh hem ettelijke malen laten visschen? Zal.... maar laten we ons niet in vragen verdiepen. We zijn allen hier om het antwoord door de spelers te laten geven! J. H. Drukkerij „Grafica", Elandsgracht 37, Amsterdam-C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 2