Officieel Programma A]AX - STADION Ajax - De Volewijckers. ]y0 2 Prijs 10 cent Onder redactie van J. HOVEN Zondag 17 Juni 1945 Wat een gróót succes, deze onderlinge competitie van de Amsterdamsche eerste klasse clubs! Er zijn thans vier wedstrijden gespeeld, die tezamen bijna honderdduizend toeschouwers trokken en alle vier het aanschouwen ten volle waard waren. Ajax—D.W.S. was aanstonds een aantrekkelijke en levendige strijd met behoorlijk spel, door Ajax verdiend gewonnen al dient erkend, dat het vrij onzekere optreden van doelman Klem van D.W.S., die verzuimde uit te loopen toen dat eenige malen noodig was, de nederlaag van de gasten onvermijdelijk maakte. Die eerste ontmoeting na de bevrijding op het veld van Ajax was in elk geval een succesvol begin. Daarop volgde voor een nagenoeg uitverkocht Olympisch Stadion Blauw-WitVolewijckers, waarbij de kampioenen met enkele invallers moesten uitkomen. Dat werd hen noodlottig. De vlot spelende Zebra's wonnen verdiend met 4-2 De wedstrijd D.W.S.—Volewijckers werd de minste. Het was op het veld der blauw-zwarten aan den Spaarndammerdijk tjokvol, doch het publiek kreeg geen fraaien kamp te zien. De aanval van D.W .S. stelde na het goede debuut in de Meer teleur en was de voorhoede der Over-IJ'ers iets fortuin lijker geweest, dan was het niet bij 1-0 voor De Volewijckers gebleven. Blauw-Wit—Ajax ji. Zondagmiddag werd een buitengewoon attractieve partij. De algemeene verwachting was, dat Blauw-Wit, na haar vlotte spel tegen de mannen uit Noord, zou winnen, waarbij de overwinningen van Blauw-Wit op Ajax in het vorige seizoen mede tot deze verwachting leidden. Het is echter anders uitgekomen. Wel hadden de gastheeren vooral in den beginne een veldoverwicht, doch dat vond zijn oorzaak in het systeem, waarbij Ajax' spil Van der Veen als stopper-spil fungeerde en Schijvenaar en Stijger beiden sterk aanvallend speelden. Maar daardoor ontstonden er kansen, waarvan de Ajaxieden er zes benut hebben. Eén doelpunt van Drager werd door den arbiter afgekeurd, omdat hij buitenspel constateerde van Komdorffer, doch die beslissing was foutief. De overwinning was vol komen verdiend. Ajax paste tegen de aparte spelwijze der Zebra's de juiste tactiek toe en als de vleugelspelers van Ajiax wat beter op dreef geweest en vooral wat doortastender en actiever opgetreden waren, dan was de afstraffing van het ontactische verdedigen van Blauw-Wit nog nadrukkelijker geweest. Behalve de vleugelspelers van Ajax had ook doelman Keizer enkele minder gelukkige momenten; de rest van de ploeg speelde een uitstekenden wedstrijd met midvoor Fischer als de groote figuur, die behalve snel en doortastend ook zeer tactisch speelde. Zooals Fischer j.l. Zondag in het Olympisch Stadion mid-voor speelde, zal niet licht iemand hem verbeteren. Hij was een voortdurende bedreiging voor Ferwerda en ondanks dat men hem danig „op zijn huid zat", vlogen er legio scherpe schoten van zijn voet en zorgde hij voor eenige fraaie doelpunten. Zijn prestatie moet nog hooger aangeslagen worden, en getuigt bovenal van zijn energie, als men bedenkt, dat een eindje in de tweede helft met zijn hoofd in botsing kwam met een Blauw-Witter en daarvan den geheelen wedstrijd last ondervond. Maar hij wou, en als deze stoere knaap wat wil, dan valt er in den regel iets te beleven. Dat Blauw-Wit er niet toe overging Fischer door Schijveimaar te laten „schaduwen" was intusschen een tactische fout van belang. Broekman voldeed op de rechtsbinnenplaats goed en ook Komdorffer was zijn plaats waard, al verviel hij eenige malen in zijn oude fout van den bal te lang bij zich te houden. Zoo nam Ajax door pittig en vooral intelligent spel verdiend revanche voor de nederlagen van het vorige seizoen. Als deze editie van het programma van Ajax verschijnt, dan is D.W.S.—

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1945 | | pagina 1