Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - D.W. S. No. 1 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van I. HOVEN. Zondag 20 Augustus 1944 Voor de vijfde maal in oorlogstijd en wat dat betreft naar we van harte hopen voor de laatste maal! roepen we den Ajax-kring het welkom toe op de Ajax-burcht in het seizoen 1944—1945. De plaatsruimte is in deze bescheiden uitgave zóó beperkt, dat we geen gelegenheid hebben het seizoen 1943—1944 nog eens de revue te laten passeeren, doch niettemin willen we even vaststellen, dat Ajax op een uitstekend seizoen kan terug zien, al gingen dan door het falen tegen Blauw-Wit zoowel het afdeelings-kampioenschap als de beker verloren. Ja, dat falen tegen de aloude rivalen van het Olympisch Stadion, dat Ajax eerst haar kans op den beker ontnam en vervolgens het kampioenschap der afdeelmg bij V.U.C. deed belanden, dat blijft tot in lengte van dagen de pijnlijke herinnering aan het seizoen 1943—1944. Daarnaast mag echter niet vergeten worden (men is daartoe in zoo'n geval zoo gauw geneigd!) dat het elftal overigens toch zeer knap werk geleverd heeft, zóó zeer zelfs, dat velen Ajax beschouwden als de beste ploeg van Nederland. De vereeniging als geheel handhaafde zich voor treffelijk, de publieke belangstelling was zeer groot en hoe zeer de algemeene arbeid van het actieve bestuur de grootst mogelijke waardeermg ondervond, moge blijken uit het feit, dat het geheele bestuur opnieuw de leiding opgedragen is Onnoodig te zeggen, dat dit de beste waarborg is, dat het Ajax-schip zeker door de branding van dezen tijd heen geloodsd wordt naar een toekomst, die in overeenstemming is aan de groote traditie der club. Een andere gebeurtenis zal een diepe schaduw blijven werpen op het Ajax- gebeuren van den laatsten tijd: het verscheiden van W. F. Anderiesen, den emi- nenten spil en aanvoerder van Ajax gedurende een lange reeks van succesvolle jaren, den vertegenwoordiger van Ajax in de nationale ploeg, eerelid van Ajax en een standaard-figuur, aan wien geheel sportlievend Amsterdam, en Ajax in het bijzonder, de beste herinneringen bewaren. Deze veel te vroeg ontslapen Ajaxied was een prachtig voorbeeld van clubtrouw, een eerlijk en altijd fair tegenstander, een voorbeeld tot in lengte van dagen voor de jeugd van de toekomst van Ajax. En thans, nu dan de voorgeschreven zomerrust ten einde is voor de voetballers, stelt ieder zich de vraag: wat zal het voetbalseizoen 1944/1945 ons brengen? Ik behoef wel niet te zeggen, dat dit een open vraag is, waarop we slechts den hartgrondigen wensch kunnen uiten, dat het veel goeds moge zijn en alles wat wij ons wenschen, bovenal goede en mooie sport in de goede sfeer. Daar mogen we dan wel den wensch aan toevoegen, dat Ajax even flink als het vorige jaar voor den dag moge komen, of juister: net even dat weinigje energieker en gelukkiger tevens! dat onontbeerlijk is om het hoogste te bereiken. Keizer en zijn mannen krijgen het hard te verduren, dat staat vast. In één afdeeling met De Volewijekers, met de sterke ploeg van Hermes-D.V.S., met 't gevaarlijke Xerxes, het vasthoudende V.S.V., de sterke ploeg van A.D.O. en voorts lastige outsiders als 't Gooi, Emma, E.D.O. en R.F.C., heusch, dat zal niet meevallen! Maar in elk geval zijn we van een reeks Interessante wedstrijden verzekerd en als ons voorgevoel ons niet al te zeer bedriegt, dan gelooven we toch, dat Ajax haar rol wel spelen en haar talrijke aanhangers niet teleur stellen zal. De wedstrijd van heden is bij uitstek geschikt als inleiding tot het seizoen. D W S is een niet te onderschatten tegenstandster, die haar kracht zoekt in tech nisch spel, zoodat een aantrekkelijk partijtje gewaarborgd lijkt en een faire en genoeglijke krachtmeting tevens. Dan volgt het tournooi om den Zilveren Pont in Noord, waar Ajax als houdster van deze trophee (het vorige jaar klopte Ajax in den eindstrijd De Volewijekers met 5—1!) aan deelnemen moet. A.s. Zondag speelt Ajax tegen Wagemngen (waar van Ajax 1 Vi jaar geleden den halven eindstrijd om den beker met 8—0 won!) en dan aangenomen dat Ajax wint, op 3 September in den eindstrijd tegen de winnares van De Volewijekers—Vriendenschaar, wat wel de succesvolle lands kampioene zal zijn. Dan op 10 September den wedstrijd van het Amsterdamsen elftal in het Olympisch Stadion, vervolgens 17 September AjaxSparta en tenslotte op 24 September de inzet van het competitie-seizoen met den wedstrijd Ajax Hermes—D y Ziezoo, dat is dus de inleiding tot het nieuwe seizoen. Moge het ons brengen wat we er allen van verwachten! J- H

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1944 | | pagina 1