Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - S. D.W. No. 22 N.C. 04003 Prijs 5 ceni Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 23 April 1944 Het honderdste doelpunt? Tegen Blauw Wit of A. F. C. De reeks beker-wedstrijden wordt vandaag voortgezet met een wedstrijd tegen de Amsterdamsche derde klasser S.D.W. S.D.W. bestaat al 37 jaren en geniet in de lagere regionen van het Amsterdamsche N.V.B.-voetbal een uitstekende reputatie. Na de gebruikelijke entreé in den A.V.B. speelde S.D.W. eerst in de 3e klasse, degradeerde in 1933 naar de 4e klasse, doch promoveerde acht jaren later weer naar de 3e klasse waar S.D.W. zich sindsdien met eere handhaaft. Ook het vorige jaar nam S.D.W. deel aan de bekercompetitie. Ook toen overleefde de ploeg de voor-competitie en kwam toen tegen D.W.S. Dien wedstrijd verloor S.D.W. met 6—0. De thans door S.D.W. in de voorwedstrijden van het beker-tournooi behaalde resultaten zijn: Schoten—S.D.W. 3—1, S.D.W—S.D.Z. 4—0, T.Y.B.B.—S.D.W. 2—2, S.D.W.—D.I.O. 7—0. S.D.W. eindigde met een gelijk aantal punten als Schoten en T.Y.B.B., doch legde beslag op de eerste plaats door haar beter doelgemiddelde. S.D.W. stelt er natuur lijk een eer in tegen Ajax eervol te sneven, zoodat we mogen aannemen, dat de S.D.W.-ers het veld zullen betreden met het vaste voornemen, de huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Na beëindiging van de voorwedstrijden wordt dus thans aan het hoofdtournooi begonnen, dat volgens afvalsysteem gespeeld wordt. De verliezer valt af, de winnaar komt in -de volgende ronde. Zoo verdwijnt telkens de helft van het aantal deelnemende ploegen, totdat er tenslotte twee elftallen overblijven, die in het Olympisch Stadion den eindstrijd spelen. De voorwedstrijden vóór het eigenlijke beker-tournooi zijn voor Ajax zonder veel emoties verloopen. Achtereenvolgens werden D.W.S.Zeeburgia, Watergraafs meer en West-Frisia met 42, 51, 41 en 30 geslagen, cijfers, die de meerderheid van Ajax afdoende illustreeren, doch en toch ook weer op wijzen, dat het over wicht van Ajax op de tweede klasse tegenstanders niet overweldigend was. Wie de wedstrijden gezien heeft, zal dat trouwens gaarne beamen. Men heeft eenerzijds Ajax de overwinning niet cadeau gedaan en stellig hebben deze tweede klassers een goeden indruk gemaakt. Men heeft trouwens elders kunnen zien hoe ge vaarlijk de tweede klassers kunnen zijn. Clubs als 't Gooi, V.S.V., E.D.O., H.B.S., D.W.S., Sparta, ja zelfs Feijenoord, beten in 't zand, verloren van tweede klassers en werden meerendeels zelfs uitgeschakeld. Daarvoor nu speelde Ajax te sterk, was de technische superioriteit van Ajax te groot. Toch was het spel van Ajax in deze beker-wedstrijden allesbehalve overtuigend. Eenige noodzakelijke wijzi gingen in de ploeg bleken tot verzwakking van het geheel te leiden en verschil lende spelers bleven bovendien beneden hun doorsnee vorm. Zoo waren j.l. Zondag tegen West-Frisia de achterhoede en Looys goed op dreef, doch Van der Veen begon wanhopig slecht en al herstelde hij zich in de tweede helft wel eenigszins, toch bleek hij zijn vorm van vóór zijn verwonding nog lang niet bereikt te hebben. De kleine Keiler doet ongetwijfeld aardige dingen met den bal, doch hij is te klein en zijn spelopvatting valt ook uit den toon van het Ajax-ensemble. Zoo was de middenlinie in haar geheel zwak en ook vóór vlotte het allesbehalve. De aanvals leider werd al te zeer gemist en ook de beide binnenspelers bleven beneden de maat. Anders zou met alle respect voor de stoere West Friezen! het voor Ajax toch zeker mogelijk geweest zijn de vereischte twee treffers méér te plaatsen, waardoor dan D.W.S., in plaats van West-Frisia, aan het eigenlijke beker-tournooi had kunnen deelnemen. Zoo moet dan vandaag met S.D.W. afgerekend worden en 't is toch stellig geen misplaatst optimisme als we aannemen dat Keizer en zijn mannen wat dat betreft niet in gebreken zullen blijven. Maar hoe zullen zij winnen? Een al te bescheiden score zou tegen deze derde klasse tegenstanders als een moreel echec beschouwd moeten worden. We mogen zeker wel even verwijzen naar de balans, die we in deze editie van het officieele programma van Ajax afdrukken. Het gaat er dus om de twintigste overwinning in dit seizoen te behalen en daarbij moet het eerezaak voor de Ajaxieden zijn de honderd vol te maken. Tot dusverre werden in 27 wed strijden 92 doelpunten gescoord en om dus de 100 vol te maken, zou Ajax vandaag tegen S.D.W. acht maal moeten doelpunten. Dat wordt dan de clou van dezen beker-wedstrijd. De vorige week was het de vraag of Ajax al of niet met 5 doelpunten verschil zou winnen. Dat is Ajax toen niet gelukt. Nu gaat het er om de 100 vol te maken. En wie zal de maker van het honderdste doelpunt zijn?! Aanstaanden Zondag speelt de winnaar van den wedstrijd Ajax—S.D.W. tegen den winnaar van A.F.C.—Blauw-Wit. J. H.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1944 | | pagina 1