Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - Wesi-Frisia. Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 16 April 1944 Reeds heeft Ajax door haar achtereenvolgende overwinningen op D.W.S., Zeeburgia en Watergraafsmeer haar plaats in het eindtoumooi om den beker verzekerd. Aan dat feit zou hedenmiddag een nederlaag tegen West-Frisia geen afbreuk doen. Doch Ajax is aan haar reputatie niet alleen verplicht vandaag te winnen, doch tevens om zich tot het uiterste in te spannen, teneinde met minstens 50 te winnen, waardoor D.W.S. óók aan het eindtoumooi zou kunnen deelnemen. No. 21 N.C. 04003 Prijs 5 cent Dat verleent aan deze ontmoeting een bijzonder cachet, een haast sensationeel karakter. Want dat die tweede klassers geen van allen mee vallen, dat het niet gemakkelijk is hen de baas te blijven, dat is in de diverse voorcompetities voor het beker-tournooi al duidelijk gebleken. Verschillende eerste klassers zijn al gesneuveld en ook de Spaarndam- bewoners zijn den bekerdood zeer nabij. Zij kunnen slechts gered worden als Ajax er in slaagt de Enkhuizers op verpletterende wijze te slaan. En dat West-Frisia zich daar tegen met alle kracht verweren zal, behoeft wel geen nader betoog. Het feit, dat West-Frisia in staat bleek hier van Zeeburgia op Paasch-Zondag met 53 te winnen bewijst, dat de oud- eerste klassers uit Enkhuizen niet te versmaden tegenstanders zijn en we zijn dan ook zoo vrij er ernstig aan te twijfelen of Ajax in staat zal zijn, met sprekende cijfers van de stoere West Friezen te winnen. Waar schijnlijker is het, dat Keizer en zijn mannen alle zeilen moeten bijzetten teneinde een bescheiden overwinning te behalen. Dat zou dan de 19e overwinning van Ajax in dit seizoen zijn. De totaal-score van Ajax in de 26 in dit seizoen gespeelde wedstrijden is nu 8841. Eigenlijk is Ajax in de beide laatste bekerwedstrijden eenigszins tegengevallen. Een 5—1 op Zeeburgia, een 41 op Watergraafsmeer, dat zijn cijfers, die beneden de verwachtingen bleven en inderdaad was het spel van Ajax in die beide ontmoetingen eenigszins teleurstellend. Het gemis van Brock- mann deed zich echter wel gelden. Hij blijkt toch de aangewezen aanvals leider, die met zijn 32 doelpunten in dit seizoen (Fischer zit hem met 25 treffers wel dicht op de hielen!) ook zijn productiviteit wel aan getoond heeft. Wanneer we echter nagaan wat West Frisia tegen D.W.S. (11) en Zeeburgia vermocht te presteeren, dan is het vermoeden ge wettigd, dat dit treffen met de Enkhuizenaren de clou wordt van de voor competitie van afdeeling E. Laten we hopen, dat we in deze verwachting niet teleurgesteld worden. Een nieuwe proefneming op de mid-voor-plaats (Brockmann is nog niet geheel hersteld) met Corver verdient voorts de aandacht. We juichen een dergelijke proefneming bij voorbaat toe, omdat we het opnieuw opstellen van spelers, die tóch niet boven de middelmaat uitkomen, onjuist achten. Tenslotte we zijn ons bewust vervelend te worden, doch het belang van Ajax en van de sport gebiedt ons wéér hetzelfde te memoreeren! opnieuw een ernstig vermaan. Volgt de voorschriften der luchtbeschermings dienst snel en nauwkeurig op. Het is nu eenmaal zoo, dit MOET! Zorgt, dat Ajax niet de dupe wordt van uw volkomen doellooze weigering om aanstonds de open tribunes te verlaten. Toont u sportief tegen de club en de spelers! J. H.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1944 | | pagina 1