Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - Watergraafsmeer. No. 20 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 2 April 1944 Ook de tweede wedstrijd van groep F der voorwedstrijden voor het bekertournooi 1944 is door Ajax gewonnen. Zeeburgia heeft uitstekend partij gegeven en eerst tegen het einde werden „The Whites" overspeeld. De overwinning van 51 was door de technische meerderheid volkomen verdiend, ze zou opnieuw grooter ge weest zijn als de voorwaartsen minder zelfzuchtig, en wat het binnentrio betreft, doortastender gespeeld hadden. Vooral DrSger hield den bal weer veel te lang ln bezit. In de verdediging ontbrak Van der Veen nog steeds, hetgeen tot een verzwakking leidde, al deed de invaller achterspeler het niet onverdienstelijk. Klein kon als spil slechts matig voldoen. Het doelpunt van Zeeburgia was een cadeautje van scheidsrechter Van der Hoek. Keizer duwde een tegenstander ongetwijfeld op ongeoorloofde wijze op zij, dóch dit geschiedde als reactie (zij het een ongeoorloofde reactie) op een aanvallen van den doelman, wat verboden is. Hier had dus een vrije trap voor Ajax ge geven moeten worden in de plaats van een strafschop voor Zeeburgia. Overigens werd bij het nemen van den strafschop óók nog een fout begaan. Nadat de scheidsrechter gefloten had voor het nemen van den schop, stapte Schalkwijk van Zeeburgia op den bal af enlegde hem met zijn handen iets op zij van de plaats waar de bal eerst was gelegd. Dushands! Tenslotte viel ons weer op, dat Keizer zich niet op de juiste wijze tegen straf schoppen te weer stelt. Bewegelijkheid is dan geboden en zoo mogelijk moet getracht worden, door een sprong, een uitval, het leer nog te houden of langs de buitenzijde van den paal te dirigeeren. Afwachten of de bal tegen den doelman aangeschoten wordt, reduceert de mogelijkheid om een strafschop te houden tot een minimum. Overigens werd den Whites dit tegenpuntje gaarne gegund en 't was zeker ook verdiend. Zoo gaat Ajax dan in groep F volgens de verwachtingen aan den kop. De stand is hier namelijk na vier gespeelde wedstrijden: Ajax 2 2 0 0 4 93 2. West-Frisia 2 1 1 0 3 73 1.50 D.W.S2 0 1 1 1 3—5 0.50 Zeeburgia 1 0 0 1 0 1—5 0.— Watergraafsmeer l 0 0 1 0 2—6 0.— West-Frisia heeft zich j.l. Zondag te Enkhuizen uitstekend geweerd door een gelijk spel tegen D.W.S. te forceeren. Onze blauw-zwarte stadgenooten zullen nog oppassen moeten, dat zij door de Enkhuizers niet uitgeschakeld worden. In elk geval schuilt er voor Ajax een waarschuwing in, want al lijkt het niet twijfel achtig, dat Ajax op de eerste of tweede plaats van deze voor-competitie beslag legt, zij zal zich tegen de stoere West-Friezen terdege moeten geven. De Enkhuizers hebben vandaag geen wedstrijd, behalve Ajax—Watergraafsmeer wordt nog ge speeld D.W.S.Zeeburgia. Dat wint D.W.S. natuurlijk. Ajax denke bij voorbaat niet: Watergraafsmeer is een zacht eitje voor ons. De eitjes zijn schaarsch in dezen tijd. Maar een op volle kracht spelend Ajax mag toch niet anders als een flinke overwinning behalen op deze stadgenooten. Tenslotte een ernstig vermaan. Volgt de voorschriften der luchtbescher mingsdienst snel en nauwkeurig op. Het is nu eenmaal zoo, dit MOET! Zorgt, dat Ajax niet de dupe wordt van uw volkomen doellooze weigering om aan stonds de open tribunes te verlaten. Toont u sportief tegen de club en de spelers! J- H.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1944 | | pagina 1