Officieel Programma Aj ax-Waiergraafsmeer AJAX-STADION Ajax - Zeeburgia. Ajax stadion Aanstaanden Zondag 2 April: No. 19 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zaterdag 25 Maart 1944 De laatste belevenissen In het stadion van Ajax bestonden in het debuut van de bekerhoudster voor de voor-competitie van het beker-tournooi en den steden- wedstrijd Amsterdam—Rotterdam. De ontmoeting tegen D.W.S. was er een van goed gehalte, ai heeft Ajax wei betere wedstrijden gespeeld en D.W.S. zeker. Maar in elk geval is een overwinning met 4-2 op D.W.S. altijd een verdienstelijke prestatie. De beide doelpunten van Brockmann vóór de rust en die van Drager daarna waren intusschen van goed gehalte en vier treffers tegen een verdediging als die van D.W.S. is een teeken van productiviteit. Zelfs had de overwinning grooter kunnen zijn, als de voorwaartsen van Ajax minder zelfzuchtig gespeeld hadden. Dat streven om zelf de doelpunten te willen maken, deed enkele kansen teloor gaan. Er was ook een te sterke neiging tot peuterig spel. Wil Ajax het kunststuk volbrengen den beker tweemaal achtereen te winnen, dan moet er open spel gespeeld worden in hoog tempo, waardoor het verrassende element den doorslag kan geven. Tegen Rotterdam speelde de Amsterdamsche ploeg vóór de rust een teleur stellend spel: veel te prutserig, niet fel en niet geestdriftig. Tot overmaat van ramp gaf doelman Van Raalte, nadat hij prachtig begonnen was, door een paar kapitale fouten, twee doelpunten weg en zoo verbaasde het niet, dat Rotterdam met de rust met 3—0 leidde. In de tweede helft kwamen de Amsterdammers er beter in en dank zij twee treffers van Theo Brockmann en een van Ooms werd het nog een gelijk spel. Maar de totaal-Indruk van het Amsterdamsche elftal was ditmaal toch maar heel matig. De ploeg kan sterker van samenstelling worden en heel wat meer presteeren. En nu dus de tweede van de vier voorwedstrijden welke Ajax spelen moet. Zeeburgia is voor Ajax en voor Amsterdam een goede bekende. The Whites hebben een reputatie als „cup-fighters" en een reeks van jaren vormen zij een gevreesde tegenpartij. Ook nu weer geldt Zeeburgia, ondanks matige prestaties voor de competitie, als een ploeg, die flink van zich zal afbijten en die zich onge twijfeld met hand en tand tegen de technische overmacht der Ajaxieden zal verzetten. Overigens twijfelen we er niet aan of Ajax zal haar meerderheid in behoorlijke cijfers uitdrukken en derhalve haar tweede overwinning behalen voor deze voor-competitie, waarvoor ook West-Frisia en Watergraafsmeer nog over wonnen moeten worden. Ajax behaalde tot dusverre al 16 overwinningen in dit seizoen en al tachtig doelpunten werden in de 24 gespeelde wedstrijden gemaakt. Derhalve een gemiddelde van 3 1/3 doelpunt per wedstrijd. Zou Ajax gauw het 100e doelpunt scoren?! Het feit, dat op Zaterdagmiddag gespeeld wordt, juichen we in verband met de kampioens-competitie zeer toe. Het is een proef, doch we hopen, dat er zóó veel belangstelling voor deze ontmoeting zal zijn, dat het bestuur van Ajax niet zal aarzelen, vaker op den Zaterdagmiddag beslag te leggen, als op den Zondag de kampioens-competitie den voorrang heeft. Vele Amsterdammers zien het optreden van Zeeburgia tegen Ajax met belang stelling tegemoet. Moge het een wedstrijd worden, waaraan de gasten en gast- heeren, benevens de toeschouwers, prettige herinneringen bewaren! j. h.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1944 | | pagina 1