Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - D.W. S. No. 18 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 12 Maart 1944 Amsterdam - Rotterdam a.s. Zondag. AJAX-STADION. Zondag 26 Maart: Dc Volcwijckers-Hcerenvecn HET BEGIN DER BEKER WEDSTRIJDEN. Nog trillen de emoties van het seizoenbesluit in ons na. Dat „verspeelde kampioenschap, die gemiste strafschop, het zijn dramatische gebeurtenissen in de historie van Ajax, die nog lang in herinnering zullen blijven. Met dat al en gaarne zij dat van deze plaats nog eens extra gememoreerd deed Blauw-wit haar sportieve plicht en verdienden de Zebra's een overwinning voor hun kranig spel op dezen dag. We lazen daar vreemde dingen over in enkele organen der pers, doch de waarheid is, dat Blauw-Wit een uitstekende partij vertolkte waarbij vooral Wilders als „zwerver" prachtig opbouwend werk leverde. Het is Ook waar, dat Ajax beneden haar besten vorm bleef, doch de hoofdoorzaak van het voor de Ajaxieden zoo teleurstellende besluit der competitie is gelegen in het op dien middag zeer goede en enthousiaste spel van Blauw-Wit. Er valt nog veel goeds van de zebra's te verwachten, doch ook van de overige Amsterdamsche eerste klassers. Dat verhoogt voor Amsterdam de beteekenis van de beker-competitie, waarop naast, of juister, na, de vier kampioenswedstrijden van De Vole wijekers thans de aandacht van de hoofdstedelijke voetballiefhebbers is gericht. Men her innert zich de aantrekkelijke bekerwedstrijden van het vorige seizoen, eindigend met den boeienden door Ajax gewonnen eindstrijd Ajax—D.F.C. in het Olympisch Stadion, en ongetwijfeld zal er dan ook veel belangstelling van de echte enthou siasten voor deze beker-wedstrijden zijn. De regeling is weer precies als het vorige jaar. De deelnemers zijn geografisch in tesamen 87 groepen van 5 6 deelnemers ingedeeld, districtsgewijze. De eerste en tweede klassers bijeen en de derde en vierde klassers bijeen. Van de groepen der eerste en tweede klassers worden er twee ploegen geplaatst voor het eind- tournooi (dat weer volgens afvalsysteem gespeeld wordt), van de overige groepen één ploeg. Het is ondoenlijk alle groepen hier te publiceeren, resp. de te spelen wedstrijden te memomeeren, doch de groepen, waarbij de Amsterdamsche eerste klassers betrokken zijn laten we hier toch even volgen: C.: Blauw-Wit, Alkm. Boys, Volendam, Z.F.C. en W.F.C. E.: Ajax, D.W.S., Watergraafsmeer, West Frisia, Zeeburgia. Gespeeld worden hiervoor vandaag: Groep C.: Alkm. Boys—Blauw-Wit en Z.F.C.—Volendam. Groep E.: Ajax—D.W.S. en West Frisia—Watergraafsmeer. Ajax—D.W.S. is eigenlijk een thuiswedstrijd voor D.W.S.doch deze wordt in onderling overleg in het stadion van Ajax gespeeld, omdat dat beter bereikbaar is voor het publiek en er ook meer toeschouwers goed geplaatst kunnen worden. Derhalve worden van de 5 ploegen van groep E. de nummers 1 en 2 voor het eindtournooi geplaatst, zoodat dus zoowel de winnaar als de verliezer van vandaag gelegenheid krijgen zich te plaatsen en dat naar we vertrouwen ook wel zullen doen. Met dat al krijgt men hier aanstonds de belangrijkste van alle voor- wedstrijden te zien, want een treffen tusschen Ajax en D.W.S. mag onder de huidige omstandigheden als een bijzondere attractie gelden. Zal Ajax beter spelen dan tegen Blauw-Wit? Zullen Keizer en zijn mannen hun zelfvertrouwen her wonnen hebben? Het zal van de beantwoording van deze vraag afhangen of de bekerhouder niet aanstonds met een nederlaag beginnen zal. J. H. De wedstrijd Amsterdam—Rotterdam moest j.l. Zondag uitgesteld worden en wordt nu a.s. Zondag gespeeld. Men wordt er op attent gemaakt, dat op order van de belastingen de in voorverkoop gekochte plaatsbewijzen a.s. Zondag niet geldig zijn. Er was wèl gelegenheid die entreebiljetten weer in te wisselen, of ze voor den bekerwedstrijd van vandaag van Ajax tegen D.W.S. te gebruiken. Wél zijn de speciale uitnoodigingen, resp. de officieele kaarten, a.s. Zondag nog geldig. De elftallen blijven ongewijzigd, alleen gaat v. d. Heide van Feijenoord weer over naar het Westelijk elftal en zal zijn plaats als links achterspeler ingenomen worden, hetzij door Louwe of een anderen nog te kiezen speler. We verwachten een zeer interessante partij, een open strijd van gelijkwaardige tegenstanders.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1944 | | pagina 1