Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - Blauw Wit. Amsterdam - Rotterdam. No. 16 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 20 Februari 1944 Een wonderbaarlijke gang van zaken maakt deze toch altijd attractieve partij tusschen de beide oude Amsterdamsche rivalen tot een sensationeel gebeuren van den eersten rang. Men dacht vrijwel algemeen, na het onfortuinlijke gelijke spel in Delft, dat de kans verkeken was. Wel ver trouwde men op een overwinning in Hilversum, doch men durfde niet aannemen, dat Feijenoord het in Den Haag tegen V.U.C. zou bolwerken. De redacteur van de „Bestuursmededeelingen der A.F.C. Ajax" bood dan ook V.U.C. reeds zijn gelukwenschen aan met Het behaalde kam pioenschap en hij voegde er doodleuk aan toe: „Er zal wel niemand zijn, die den zwart-witten hun kampioenschap zal misgunnen. Wat onze vereeniging betreft, hulde en succes in den strijd om de gouden plak. Gelukkig is de rapporteur uit de bestuurskamer ietwat voorbarig ge weest, want Feijenoord hulde, Rotterdammers, voor deze sportieve plichtsvervulling! heeft het bestaan V.U.C. een kostbaar punt af te snoepen en zoo kan Ajax, door vandaag te winnen, het tot een beslissings wedstrijd, en dan mogelijk toch nog tot het kampioenschap van district II, brengen als zij vandaag van de Zebra's uit het Olympisch Stadion wint ènals D.H.C. in Delft vandaag de verwachtingen van velen in ver vulling brengt door V.U.C. te slaan. Wij zullen ons maar niet lang i*1 bespiegelingen verdiepen, weldra zal de beslissing gevallen zijn! Wij zijn overtuigd, dat D.H.C. haar sportieve plicht eveneens vervullen en er alles zal opzetten om V.U.C. te slaan. En Ajax? Ajax zal vandaag bij Blauw-Wit op geduchten tegenstand stuiten. Tegen Ajax plegen de Zebra's hun beste spel te spelen. Trouwens, tegen de sterksten hebben Bergman en zijn trawanten 't beste werk geleverd. Zij hebben o.a. Feijenoord en V.U.C. geslagen en ook tegen Ajax in het Olympisch Stadion Ajax won toen met 3—1 goed partij gegeven. Toch meenen we de ploeg van Ajax op het oogenblik hooger te moeten aanslaan en al heeft Blauw-Wit, dat voor, dat zij vrijer kan spelen, omdat voor haar niets bijzonders meer op het spel staat, toch verwachten we een kleine over winning van Ajax. Dat zou beteekenen, dat Ajax in elk geval een puike tweede is, maar mogelijk ook, dat aanstaanden Zondag Ajax en V.U.C. (in het Olympisch Stadion?, in het Utrechtsche Stadion??) een beslissings wedstrijd zullen spelen om het kampioenschap van district II. Er zal getracht worden tijdig bericht uit Delft te krijgen, teneinde nog door de microfoon mededeeling over den wedstrijd D.H.C.V.U.C. te doen. Maar in elk geval kan men er op rekenen, dat Gerrit Keizer en zijn mannen hoe sportief Ajax het dan ook een ander moge gunnen! er alles op zullen zetten te winnen. Want tenslotte is het hemd nader dan de rok en zou juist nu een nieuw kampioenschap van Ajax de glorie dezer club en van het Amsterdamsche voetbal ten top voeren. Het zou immers geweldig zijn, als èn Volewijckers (bravo, groen-witten, onze hartelijke felicitaties!) èn Ajax kampioen werden en hier op de Ajax- burcht de acht kampioens-wedstrijden zouden plaats vinden. Maar zou het niet al te mooi zijn Op 5 Maart wordt In het kader van den „technlschen dag" in het stadion van Ajax sinds jaren hèt brandpunt van het Amsterdamsche voetbal! de steden- wedstrijd Amsterdam—Rotterdam gespeeld. Beide steden moeten enkele spelers afstaan aan het Westelijk elftal, doch niettemin kan men er op rekenen, dat hier twee zeer sterke ploegen opgesteld zullen worden en dat het Amsterdamsche publiek een zeer aantrekkelijken wedstrijd te aanschouwen krijgt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1944 | | pagina 1