Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - V.U.C. No. 15 N.C. 04003 Priis 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 30 Januari 1944 De wedstrijd van den dag! Zeker, er worden vandaag nog meer wedstrijden gespeeld, die in verband met de beslissingen voor het kampioenschap van belang zijn, o.a. XerxesDe Volewijckers. Maar géén wedstrijd heeft een zoo beslissend karakter als de ontmoeting, waarvan de lezers van dit programma het voorrecht hebben getuigen te zijn. Wal Ajax en V.U.C. nog moeien spelen. Wint V.U.C. dezen wedstrijd of speelt zij gelijk, dan is er geen sprake van dat Ajax het nog haalt. Dan kunnen de Hagenaars als kampioen hun intocht in Den Haag houden. Ajax staat derhalve voor de taak te winnen, een taak, die misschien niet onmogelijk is, maar die toch wel zeer zwaar zal blijken te zijn. En niet minder zwaar wordt de opgave die daarna nog aan Ajax gesteld wordt, want ook de overige drie wedstrijden tegen D.H.C., 't Gooi en Blauw-Wit zouden dan gewonnen moeten worden, terwijl bovendien V.U.C. nóg vier verdere punten zou moeten verliezen. Wij missen het optimisme om aan dit alles te gelooven, doch wij willen ook nu reeds onze groote waardeering uiten over het kranige spel van Ajax, na de inzinking in het vorige najaar, waarbij zelfs op eigen veld van D.H.C. en 't Gooi werd verloren. Sedert dien hebben Keizer en zijn mannen zich keurig hersteld en voor het feit, dat tenslotte zij, en niet Feijenoord of V.S.V., de groote concurrenten van de voortvarende V.U.C.-ers geworden zijn, verdienen zij reeds alle waar deering. Het bewijst dat Ajax zich weer bij de sterkste ploegen van ons land gevoegd heeft. Het waarborgt ook een zeer interessant seizoen- besluit. Want óók als wat uit den aard der zaak zeer waarschijnlijk is Ajax het niet haalt, dan blijft AjaxBlauw-Wit een interessant partijtje en dan volgen hier bij Ajax, vóór er een streep gezet wordt onder het seizoen 19431944, nog vele interessante wedstrijden. Als houder van den N.V.B.-beker, neemt Ajax natuurlijk deel aan de beker competitie, die weer op dezelfde interessante wijze als het vorige jaar verspeeld wordt. Of er bovendien nog tijd en aanleiding is voor de competitie om het kampioenschap van Amsterdam, die het vorige jaar tot verschillende aardige ontmoetingen, o.a. in de avonduren, leidde, moet afgewacht en nader onder het oog gezien worden. Dit hangt ten deele ook af van het resultaat van de competitie in afdeeling I. Want als de hoop van alle Amsterdammers in vervulling gaat en de stoere Over IJ-ers kampioen worden (de kans is mooi, doch men juiche vooral niet te vroeg!), dan zal die na-competitie wel niet mèt De Volewijckers mogelijk zijn, en zij heeft alleen dan beteekenis, als alle vier eerste klasse clubs van de partij zijn. Misschien is er een anderen vorm van na-competitie in eigen kring mogelijk, doch in elk geval en daar wilden we speciaal op wijzen volgen er in Februari, Maart, April en Mei nog een reeks interessante beker- en andere wedstrijden. Tenzij Ajax vandaag van V.U.C. wint en V.U.C. tegen D.H.C. en Feijenoord, tegen aller verwachting ook verliest.... Maar dat zou al te mooi zijn! J- H. AJAX: thuis: V.U.C. en Blauw-Wit; uit: D.H.C. en 't Gooi. V.U.C.: thuis: Feijenoord; uit Ajax en D.H.C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1944 | | pagina 1