Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - Feijenoord. No. 13 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 9 Januari 1944 Het Amsierdamsch elftal. Luchtbeschermingsdienst op het Ajax-stadion. In de reeks wedstrijden tusschen Ajax en Feijenoord, belooft de wedstrijd van heden een der belangrijkste te worden. Het waren tusschen deze twee record-kampioensclubs gedurende de laatsie 27 jaren altijd boeiende en veelal ook beslissende partijen, vrijwel steeds wedstrijden van zeer goed gehalte. De huidige positie der clubs wettigt de ver wachting, dat men een strijd van bijzondere allure te aanschouwen krijgt. We hebben reeds vroeger uiteengezet, dat naar onze meening Ajax het kampioen schap verspeelde door de nederlagen op eigen veld tegen 't Gooi en D.H.C., doch theoretisch J? als V.U.C. nog drie nederlagen te slikken kreeg nog een kans voor V.S.V., Feijenoord en Ajax, wanneer een dezer clubs verder alles zou winnen. Eén nederlaag en die theoretische kans is practisch verkeken. En tegen die nederlaag trekken Ajax en Feijenoord heden ten strijde, de winnende ploeg van hedenmiddag blijft officieel „in the running de wedstrijden van den verliezer zijn verder niet meer van belang voor den strijd om het kampioenschap der af deeling. Feijenoord s spel is hier goed bekend, het staat vast dat de Rotterdammers tot de sterksten in den lande behooren en in staat zijn heden te winnen, zooals zij in Rotterdam in den -aanvang van het seizoen reeds gedaan hebben. Maar Ajax op haar beurt zal er alles opzetten om te winnen. En een onmisbaar feit is het, dat de Ajaxieden hun inzinking van het najaar 1943 te boven zijn en thans een uitstekende ploeg vormen, die al weer een keurige serie overwinningen sedert de laatste nederlaag wist te boeken. Ook het nieuwe jaar is j.l. Zondag goed ingezet, want een over winning op de sterke ploeg van De Volewijckers is altijd een bewijs van kracht. En 't is wel merkwaardig, dat dit al de derde achtereenvolgende zege op de club uit Noord is: eerst 2 0 op het Mosveld voor de competitie om het kampioenschap van Amsterdam, toen 5 1 in den eindstrijd om den Zilveren Pont en nu 53. Het elftal wekt vertrouwen, daar komen we maar op neer. Het spel van den laatsten tijd .wettigt de hoop van de talrijke aanhangers, dat Ajax vandaag weer winnen en daarmee revanche nemen zal voor de in Rotterdam met 21 geleden nederlaag. j# Het is een aantrekkelijke en in verschillende spelphasen ook goede wedstrijd geweest op Tweeden Kerstdag tusschen het Amsterdamsch elftal en de ploeg van De Zwaluwen. Men kreeg individueel knap technisch voetbal te zien, in het bijzonder van De Jongh, Lenstra en Engelsman. Er waren echter ook ernstige tekortkomingen. De in zijn club links achter spelende Van der Heide deed het als rechtsachter heel matig en de rechtsachter- speler Wilders was als linksachter bepaald zwak. De middenlinie van De Zwaluwen voldeed goed, niettemin had Paulus niet 't minste contact met Van der Heide. Dat leidde tot openingen in de defensie van De Zwaluwen, waar de linkervleugel OomsGerritse van Amsterdam geen profijt van wist te trekken. Het heeft van meet af aan geen serieuzen indruk gemaakt, dat in de hoofdstedelijke voorhoede een Drager, die zoowel als vleugel speler als als binnenspeler van extra klasse is en terecht dan ook deel uitmaakt van het westelijk elftal, niet werd gekozen. Een vleugel Drager—wan Dijk of Drager—Brockmann is een klasse beter dan OomsGerritse en zou op Tweeden Kerstdag tot een zekere over winning geleid hebben. En de doelverdedigers Wille en Van Raalte? Ze hebben fraai werk getoond en vooral een mooien stijl gedemonstreerd. Ze hebben echter ook fouten gemaakt, door minder juiste opstelling. Wille is niet klemvast. Van Raalte is op lage ballen niet vast genoeg. Dat leidde met de reeds genoemde tekortkomingen in de verdedigingen en tot de eerlijk gedeelde tien doelpunten. j. h. Wat moeten de bezoekers(sters) van de wedstrijden bij luchtalarm doen? Ie. De wedstrijd wordt gestaakt, de spelers, scheidsrechters enz. begeven zich naar de hal onder de overdekte tribune; 2e. De bezoekers(sters) van de overdekte tribune blijven rustig op hun plaats zitten; 3e. De bezoekers(sters) van de staantribunes zoeken dekking onder de staantribunes; 4e. De bezoekers(sters) van de open tribune moeten zich onder de open tribune begeven. In uw eigen belang wordt u aangeraden mee te werken aan een goed beloop.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1944 | | pagina 1