Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - V. S.V. No. 9 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 5 December 1943 Amsterdam - Zwaluwen. Luchtbeschermingsdienst op hel Ajax-sladion. Sinter Kaas kapoentje Voetbal op 5 December, dat moet tot nog grootere verras singen leiden, dan we in den laatsten tijd al beleefden. De groote en blijde verrassing vormt voor de groote Ajax-schare het herstel van president Koolhaas, die heden voor 't eerst m dit seizoen zijn elftal zal zien spelen. Zullen Keizer en zijn tien Pietermannen hun voorzitter als present een overwinning aanbieden Onaangename verrassingen hebben de Ajaxieden van hun ploeg in dit seizoen eigenlijk Sf genoeg gehad. Al het andere was niet zoo erg als die nederlagen op eigen veld tegen D.H.C. en vooral die tegen 't Gooi. Sedert dien is echter wel een verbetering ingetreden. De ploeg werd eenigszins gereorganiseerd. Klein achter, Looys in de middenlinie en Van der Veen weer spil, voorts Pelser in den aanval, ziedaar de wijzigingen, die er mede toe leidden, dat Blauw-Wit toen nog in sterkere formatie dan de laatste weken in het Olympisch stadion met 31 en Emma in Dordt met 51 geslagen werden. Zoo maakte Ajax zich tenminste los van de staartgroep, voegde ze zich als nummer 5 bij het leidend peloton. En nu weten we, dat de achterstand te groot is om V.U.C. ook maar in 't minst te verontrusten (al kunnen de Hagenaars op een warme ontvangst in de Meer rekenen!) maar de tweede plaats in den eindstand ligt wèl binnen het bereik van Ajax. Als men bedenkt dat Ajax thuis, behalve tegen V.S.V., nog spelen moet tegen V.U.C., Feijenoord, Haarlem en Blauw-Wit en uit tegen 't Gooi, D.H.C. en R.F.C., dan zijn er in elk geval mogelijkheden om het zoo ver te brengen, tenminste als de ploeg nu weer de stijgende lijn weet te volgen en vandaag revanche kan nemen voor de in Velseroord in den aanvang van het seizoen geleden nederlaag. Het is toen 42 voor V.S.V. ge worden, na een wedstrijd, waarin Ajax geen oogenblik de mindere van haar Velser kleur- genooten was, doch waarbij een paar fouten in de achterhoede van Ajax den doorslag gaven. Ik ben er zeker van dat Ajax heden energiek partij zal geven en dan acht ik mijn stadgenooten in staat te winnen, hoe zeer ik ook respect heb voor de stoere kracht van dezen tegenstander. Daarbij laat ik me stellig niet misleiden door de geflatteerde zege met 41, die Feijenoord j.l. Zondag op 't Kasteel van Sparta op V.S.V. wist te behalen. V.S.V. heeft een puike ploeg, die alleen te overwinnen is door een in top-vorm spelend Ajax. Laten we daarin vertrouwen stellen, en mocht ook nu V.S.V. zich de sterkere toonen, dan zijn we overtuigd, dat het sportieve Amsterdamsche publiek den Velsenoorders daarvoor de verdiende waardeering niet onthouden zal. H. Op den Tweeden Kerstdag wordt in het stadion van Ajax de wedstrijd van het Amster damsche elftal tegen de Zwaluwen gespeeld. Vooral als het elftal der Zwaluwen samen gesteld wordt op een wijze, zooals velen dat gaarne zouden zien, dan kan dit een wedstrijd van bijzondere allure worden. We denken aan een Westelijk elftal met invallers voor Wilders, Caldenhove en Drager, die met Amsterdam moeten spelen! We denken aan een hoofdstedelijke ploeg met Keizer, Wilders en Caldenhove achter en voorts een samen stelling ongeveer als tegen Haarlem op den technischen dag van den N.V.B. We zijn overtuigd, dat dit elftal eventueel de bloem van 't Westen voor een zeer moeilijke taak zou stellen en dat het een boeiende partij voetbal zou worden. Wat moeten de bezoekers(sters) van de wedstrijden bij luchtalarm doen? Ie. De wedstrijd wordt gestaakt, de spelers, scheidsrechters enz. begeven zich naar de hal onder de overdekte tribune; 2e. De bezoekers(sters) van de overdekte tribune blijven rustig op hun plaats zitten; 3e. De bezoekers(sters) van de staantribunes zoeken dekking onder de staantribunes; 4e. De bezoekers(sters) van de open tribune moeten zich onder de open tribune begeven. In uw eigen belang wordt u aangeraden mee te werken aan een goed beloop.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1943 | | pagina 1