1 Ajax Go Ahead Een kort praatje met aanvoerder Keizer. Mededeelingen van den luchtbeschermingsdienst op het Ajax-stadion. Keizer 1 Potharst 2 Looys 3 Van der Veen 4 Klein 5 Stoifelen 6 Fischer 7 Korndorller 8 Brokmann 9 Van Dijk 10 Drager 11 Scheidsrechter M. J. v. d. Hoek Van Beest 12 A. Kolkman 13 Roelofs 14 Henny Koopman 15 Bloemendal 16 Ter Beek 17 j. Kolkman Herman Koopman 18 19 Van Marle 20 v. d. Burgt 21 Nikkers 22 Voor den aanvang van den wedstrijd worden mogelijke wijzigingen, met opgave van nummer, nader bekendgemaakt. In zijn woning in 't verre Westen zochten we den populairen aanvoerder der rood- witten even op. In den tuin lag in een wieg de jongste van een gezond viertal te kraaien van plezier. Keizer thuis is dezelfde rustige en zekere figuur als Keizer onder de lat. Al 213 competitie-wedstrijden heeft Keizer voor Ajax in de eerste klasse gespeeld, de vele vriendschappelijke wedstrijden niet meegeteld dus. Een respectabel aantal! 't Gaat goed met Ajax, niet waar? Ia, we hebben 't seizoen in Juni mooi besloten, doch 't mooiste was, dat we daarbij ons goede, typische Ajax-spel weer terug gevonden hebben. Dat danken we aan onzen trainer Van Kol, die de Reynolds-school met zooveel succes doorliep. Maar 't was ook de goede geest in de ploeg. Ineens was het alsof allen verzot waren op 't winnen van dien beker. De wil om te winnen, de prettige stemming en de goede training hebben ons 't succes gebracht. En nu maar daarop voortbouwen! We zullen er ons best voor doen. Dezelfde spelers zijn gelukkig nog beschikbaar, doch 't is afwachten hoe overzomerd is. Maar de animo is er en met deze ploeg zullen we in elk geval mee tellen en voor goede wedstrijden zorgen. Hoe vind je de huidige ploeg in vergelijking tot vroeger, b.v. van de laatste kampioens elftallen van Ajax? De ploeg van thans is stellig niet zwakker. Het verschil is alleen, dat de tegenstanders zoo vooruit gegaan zijn, dat vrijwel alle ploegen goed getraind worden, zoodat het nu zoo veel zwaarder is te winnen en een kampioenschap te behalen. Maar we zullen er in elk geval ons best weer voor doen. De stemming is uitstekend en ook de samenwerking in onze club, speciaal met ons actieve bestuur, is opperbest. Wilt U in dit eerste programma, namens het elftal, de beste wenschen uitspreken voor een spoedig en volledig herstel van onzen president Koolhaas? We zijn er van overtuigd, dat 't Ajax-publiek zich bij dezen wensch van den eminenten aanvoerder gaarne aansluit. Nevoh. Wat moeten de bezoekers(sters) van de wedstrijden bij luchtalarm doen? Ie. De wedstrijd wordt gestaakt, de spelers, scheidsrechters enz. begeven zich naar de hal onder de overdekte tribune; 2e. De bezoekers(sters) van de overdekte tribune en van de staantribunes zoeken dekking onder de staantribunes; 3e. De bezoekers(sters) van de open tribune begeven zich onder de open tribune. Onnoodig U er op te wijzen, dat men VERPLICHT is bij luchtalarm onder de tribunes te gaan. In uw eigen belang wordt u aangeraden mede te werken aan een aoed verloop. Drukkerij „Grafica", Elandsgracht 37, Amsterdam-C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1943 | | pagina 2