Officieel Programma AJAX-STADION Ajax-V.V.A. No. 21 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 23 Mei 1943 Mededeelingen van den Luchtbeschermingsdienst op hei Ajax-Siadion. Het was j.l. Zondag een eigenaardige geschiedenis in het Ajax-stadion. Onder de overdekte tribune vierden Aeolus en de ijsheiligen hoogtij en als men langs de bloeiende struiken met veelkleurige, fraaie bloemen aan de overzijde op de open tribune beland was, dan baadde men er in zomerweelde. Dat leidde op die tjokvolle tribune tot een milde stemming jegens de executanten binnen de lijnen. Bijzonder fraai en aantrekkelijk was het niet steeds, wat men daar bood. D.W.V. bleek niet bij machte de van vele zijden aangekondigde revanche te nemen en Ajax speelde wat mat en wat te veel volgens het oude peuter-recept, totdat de aanval er genoeg van kreeg en in luttele minuten drie zeer fraaie doelpunten produceerde, waar er later nog twee, eveneens van zeer goed kaliber, bij kwamen, zonder dat de gasten het tot een tegenpuntje vermochten te brengen. Die vijf goals vormend de attractie van dit nieuwste beker-succes van Ajax, het vijfde beker-slachtoffer van de Ajaxieden, wier spel overigens nog wel enkele hiaten vertoonde. We zagen met veel genoegen Looys weer in actie, misten tot onze spijt Pelser en zien voorloopig nog het zwakke punt in de middenlinie. De elftal-commissie en trainer Van Kol zullen zich daar ook nog wel mee bezig houden! En dan nu V.V.A.! Hernneringen doemen op aan glorieuse daden van deze eens geduchte Meer-club, die het zelfs korten tijd tot de eerste klasse gebracht heeft. De club van de Willigenburgh's, de Jibben's, van Karei Koopman, van 't bondseerelid Verwoerd, van de Zeemannen, de Steuren en zoo velen meer, is na haar bloeiperiode in de Meer, in Amsterdam-West enkele jaren geleden weer herrezen en behoort thans tot de sterkste en meest gevreesde derde klassers. De rood-zwarten heb ben,. na de voorwedstrijden succesvol beëindigd te hebben, j.l. Zondag Swift met sprekende cijfers geklopt en zoo valt hen de eer te beurt Ajax in eigen huis partij te mogen geven. Men kan er staat op maken, dat deze jonge, pittige ploeg er alles op zetten zal 't voorbeeld te volgen dat een andere prominente derde klasser, Zaandijk, j.l. Zondag in hel Olympisch Stadion gaf. Dat kan mogelijk tot een pittige partij leiden Weest op je hoede, Ajaxieden! j, h. Wat moeten de bezoekers(sters) van de wedstrijden bij luchtalarm doen? Ie. De wedstrijd wordt gestaakt, de spelers, scheidsrechters enz. begeven zich naar de hal onder de overdekte tribune; 2e. De bezoekers(sters) van de overdekte tribune en van de staantribunes zoeken dekking onder de staantribunes; 3e. De bezoekers(sters) van de open tribune begeven zich onder de open tribune. Onnoodig U er op te wijzen, dat men VERPLICHT is bij luchtalarm onder de tribunes te gaan. In Uw eigen belang wordt U aangeraden mede te werken aan een qoed verloop.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1943 | | pagina 1