Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - D.W.V. No. 20 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van I. HOVEN. Zondag 2 Mei 1943 J. H. Om hei kampioenschap van Amsterdam. Nog eens moet Ajax tegen D.W.V. aantreden voor de beker-competitie. Ook al zullen de Amsterdamsche voetballiefhebbers een regeling, waarbij men opnieuw komt te staan tegenover een ploeg die in de voorwedstrijden reeds overwonnen werd, niet bewonderen, voor een hernieuwd treffen AjaxD.W.V. zal toch wel belangstelling bestaan. Ajax won enkele weken geleden in het Ajax-stadion met 31 van D.W.V., doch degenen die zich den strijd tegen de geel-zwarten uit Amsterdam-Noord herinneren, zullen er met ons van overtuigd zijn, dat Ajax heden heusch geen gemakkelijke taak zal hebben. Het was j.l. Zondag in den Polder tegen D.W.S. lang niet best, al droegen een paar zwakke momenten an doelman Keizer wel veel tot het voor Ajax teleurstellende resultaat bij. Doch het steunen der middenlinie was niet goed en de aanval speelde weer eens te peuterig en onproductief, zoodat we maar zeggen willen: Ajax moet tegen D.W.V. vandaag uit een ander vaatje tappen, anders wint zij niet en reeds bij een gelijk spel wordt Ajax voor verdere deelname aan de bekercom petitie uitgeschakeld. D.W.V. zal er zeker alles opzetten om dat te be reiken. De ploeg heeft de laatste weken keurig werk verricht. Alkmaar- sche Boys waarvan Ajax maar met één doelpunt verschil won werd met 51 in de pan gehakt en het juist in den laatsten tijd zoo goed in conditie zijnde Zeeburgia werd j.l. Zondag met 20 overwonnen. D.W.V. bevindt zich in de stijgende lijn en zeker zal zij er alles op zetten om de volgende bekerronde te bereiken. Dat doet een pittige en spannende partij verwachten, daar ook Ajax zich zal willen rehabiliteeren van den tegenslag van j.l. Zondag. De competitie om het kampioenschap van Amsterdam blijft de groote belangstelling van de Amsterdamsche voetballiefhebbers trekken. Na drie achtereenvolgende overwinningen is Volewijckers nu geslagen. Blauw Wit bleef in het Olympisch Stadion tegen de ploeg uit Amsterdam- Noord met 30 in de meerderheid. Ajax heeft het in West tegen D.W.S. niet kunnen bolwerken. Met 31 won D.W.S. waardoor D.W.S. de leiding over neemt en Ajax onderaan staat. De stand is nu: D.W.S4 3 0 1 6 11—8 Volewijckers 4 3 0 1 6 97 Blauw Wit 4 1 0 3 2 66 Ajax 4 1 0 3 2 712 Gespeeld moeten nog worden AjaxBlauw Wit, D.W.S.Volewijckers, Blauw WitD.W.S. en VolewijckersAjax. Deze wedstrijden zullen stellig nog vóór het officieele einde van het voetbalseizoen gespeeld worden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1943 | | pagina 1