Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - D. W. V. No. 17 N.C. 04003 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 4 April 1943 Met den wedstrijd tegen de D.W.V.-ers uit Amsterdam-Noord vervolgt Ajax de halve competitie, die als voorspel geldt voor de beker-oompetitie. Wij willen voor een juist begrip nog even in herinnering brengen dat er in het geheel 504 inschrijvingen voor de beker-competitie ingekomen zijn. Deze 504 ploegen zijn als volgt over de verschillende districten verdeeld: district I: 159, district II: 116, district III 103, district IV: 95, district V: 31. Van alle groepen worden de nummers één gequaliiiceerd; van de groepen, waarin eerste- en tweede-klassers uitkomen, echter de nummers één en twee. Er blijven dan na afloop van deze halve (of heele) com petities, die de deelnemende clubs 4 of 5 wedstrijden waarborgen, 130 clubs over en die gaan dan verder de beker-competitie volgens het be kende afvalsysteem afwerken. Nog één Zondag, en een tweeden Zondag gedeeltelijk, zijn met deze voorwedstrijden gemoeid. Wat Ajax betreft, zij speelt aanstaanden Zondag in Amsterdam tegen H.B.C. den laatsten voorwedstrijd. Van deze competitie gaan de nummers 1 en 2 aan de eigenlijke beker-competitie deelnemen. We verwachten dat Ajax het stellig zoo ver zal brengen al zal het onver standig zijn den huid te verkoopen alvorens de beer geschoten is De stand is thans: Ajax 2 2 0 0 4 9—3 D.W.V1 i o 0 2 31 H.B.C2 0 1 1 1 5—7 Hilversum2 0 1 1 1 510 Alkm. Boys1 0 0 1 0 2—3 De wedstrijd van heden zal zeker het aanschouwen waard zijn. Alk- maarsche Boys toonde reeds hoe verkeerd het is tweede klassers te onderschatten en we mogen veilig aannemen, dat D.W.V voor deze Alkmaarsche club niet onder doet. H®' is voor de eerste keer, dat Ajax in een officieelen wedstrijd tegen D.W.V. speelt. Wel heeft een Ajax-combinatie al eens den strijd aange bonden met D.W.V. (en toen gewonnen). Twee jaren geleden heeft Ajax ^°,?rrt,Sr in Noord voor het oöicieuse kampioenschap van Amsterdam tegen D.W.V. gespeeld en met 41 gewonnen, doch van Ajax I kon toen niet gesproken worden. Intusschen heeft D.W.V. al bij herhaling blijk gegeven soms tot bijzondere prestaties in staat te zijn. Geruimen tijd heeft D.W.V. met D.O.S. en A.F.C. om de leiding in haar afdeeling gestreden en ondanks een inzinking, die intrad tengevolge van onvolledigheid, neemt D.W.V. een positie in die oorzaak is, dat men haar onder de sterkere tweede klassers rangschikken moet. Organisatorisch doet D.W.V. voor haar buurt- genooten De Volewijckers niet onder, zoodat hier van een ferme ver tegenwoordigster van het Amsterdamsche voetbal gesproken mag worden. Toch is Ajax aan haar reputatie verplicht heden te winnen. Wij twijfelen er ook niet aan of de wil daartoe is in voldoende mate aanwezig. De ploeg van Ajax zit thans goed in elkaar doch speelt nog te wisselvallig en met steeds productief genoeg. Er is echter al herhaaldelijk getoond, dat de ploeg tot een goede en aantrekkelijke partij in staat is. We vertrouwen dat Ajax dat heden weer toonen zal. j pj

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1943 | | pagina 1