Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - D.W. S. No. 15 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zaterdag 20 Maart 1943 Waar morgen geen wedstrijden gespeeld mogen worden, juichen we het zeer toe en zoowel de spelers als duizenden toeschouwers zullen dat evenzeer doen dat thans van den Zaterdag gebruik gemaakt wordt om deze Amsterdamsche na-competitie om het officieuse kampioenschap van Amsterdam te vervolgen, resp. de eerste helft er van te beëindigen. We hebben gelezen in notulen van de vergadering van het district Amsterdam van den Voetbalbond (de ex-A.V.B.) dat het geen kampioen schap van Amsterdam is, omdat geen tweede klassers deel nemen. Dit standpunt is onlogisch. Dan zou dus de competitie van Feijenoord, A.D.O., Enschede, Heerenveen en Willem II ook geen competitie om het kam pioenschap van Nederland zijn en de tweede klassers zouden weer niet tot deelname gerechtigd zijn zonder de derde klassers bedwongen te hebben. Neen, daarvoor hebben de eerste klasse clubs haar plaats als eerste klasser veroverd en zij alleen zijn gerechtigd om een kampioen schap te spelen. Wij deelen de opinie van de districts-bestuurderen dan ook niet en beschouwen deze na-competite als een competitie om het kampioenschap van Amsterdam. Alle vier deelnemende ploegen hebben tot dusverre twee wedstrijden gespeeld, één thuis- en één uitwedstrijd. De uitslagen waren: Ajax—Volewijckers 24, D.W.S.Blauw-Wit 21, VolewijckersD.W.S. 3—2, Blauw-Wit—Ajax 23. De stand is thans als volgt: Volewijckers 2 2 0 0 4 74 D.W.S2 1 0 1 2 4—4 Ajax 2 1 0 1 2 56 Blauw-Wit 2 0 0 2 0 35 Vandaag speelt dus in Noord Volewijckers tegen Blauw-Wit en in Oost Ajax tegen D.W.S. Er blijkt tot dusverre dat de ploegen aan elkaar gewaagd zijn. De Volewijckers heeft, speciaal door haar overwinning in de Meer op Ajax, de verwachtingen eenigszins overtroffen, Blauw-Wit, die in dit seizoen voor de competitie de beste resultaten van- de Amsterdamsche ploegen bereikte, stelde op haar beurt eenigszins teleur. De verwachting is der halve gerechtvaardigd dat Volewijckers vandaag op 't Mosveld van de Zebra's wint. Toch zijn we daar nog niet zoo zeker van en zou een ander resultaat, speciaal een gelijk spel, ons geenszins verbazen. D.W.S. en Ajax staan praktisch gelijk. Ze hebben beide van Vole wijckers verloren en van Blauw-Wit gewonnen en het is derhalve aan geen twijfel onderhevig dat zij tegen elkaar opgewassen zijn. Beide ploegen bleken j.l. Zondag voor de beker-competitie goed op dreef. Ajax won in Hilversum van de club van dien naam met 61 en D.W.S. bleek de opstelling op tactische wijze veranderd te hebben en daardoor in staat te zijn te Velseroord met 30 van V.S.V. te winnen. De dagbladen hadden weliswaar unaniem een zege van V.S.V. met 31 gemeld, doch evenals Ajax boekte D.W.S. de tweede overwinning in successie voor de beker-competitie en speelde het dus klaar V.S.V. in eigen veste te slaan. Dat is geen kleinigheid! Dat wekt de beste verwachtingen en doet vermoeden dat Ajax het hard te verantwoorden krijgt. De Ajaxieden zullen heel wat beter moeten spelen dan tegen Alkmaarsche Boys, willen zij door een overwinning hun kans op het kampioenschap van Amsterdam intact houden. Zoo zijn alle factoren aanwezig voor een spannende en aantrekkelijke strijd. Moge het bovendien een faire en prettige ontmoeting worden, in overeenstemming met de traditie van deze clubs! J. H.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1943 | | pagina 1