Officieel Programma Amsterdam-Den Haag AJAX-STADION Ajax - Alkmaarsche Boys. No. 14 Prijs 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 7 Maart 1943 AJAX-STADION Zondag 28 Maari (Technische Dag Ned. Voeibal Bond) Meer en meer blijkt dat we, ondanks het gemis van kampioens- en promotie-wedstrijden, een interessant seizoen-einde gaan beleven. In de eerste plaats vraagt de na-competitie van de hoofdstedelijke eerste klassers onze aandacht, waarvoor nog acht wedstrijden gespeeld moeten worden, -die alle acht stellig een beloite inhouden en groote belangstel ling zullen trekken. Wat Ajax betreit, koestert men in den kring van de Meerclub stellig nog de hoop, dat men deze competitie als eerste, en daarmede oificieus als kampioen van Amsterdam beëindigen zal, doch ook de beker-competitie vraagt de aandacht en stellig zijn hiervoor ook nog verschillende interessante ontmoetingen te wachten. Vandaag ont vangt Ajax de Alkmaarsche Boys, een succesvolle tweede klasse ploeg, die stellig ilink partij geven en niet gemakkelijk te overwinnen zal zijn. Maar er volgen nog meer wedstrijden, want er is ditmaal voor de eerste maal een nieuw stelsel van wedstrijden voor de bekercompetitie vast gesteld. De grondgedachte van dezen opzet is, dat clubs, die voor den beker hebben ingeschreven, niet reeds na één wedstrijd zullen zijn uitge schakeld. Er zijn n.l. districtsgewijs en in sommige districten ook plaatsgewijs groepen van vijf of zes (in enkele gevallen drie) clubs gevormd, die in een competitie zullen uitmaken welke clubs verder aan de bekerwedstrijden zullen deelnemen. De groepen van vijf of zes spelen dan halve competities, die van drie heele en daarvoor zijn dus vijf of zes Zondagen noodig. De oneven aantallen bieden het voordeel, dat clubs, die nog achterstallige competitiewedstrijden te spelen hebben, daarvoor op de dagen, dat zij vrij zijn voor den beker, gelegenheid zullen krijgen. Het aantal inschrijvingen heeft bedragen 504, als volgt over de ver schillende districten verdeeld: district I 159; district II 116; district III 103 district IV 95; district V 31. Van alle groepen worden de nummers één gequalificeerd; van de groepen, waarin eerste- en tweede-klassers uitkomen, echter de nummers één en twee. Er blijven dan na afloop van deze halve (of heele) com petities, die de deelnemende clubs 4 of 5 wedstrijden waarborgen, 130 clubs over en die gaan dan verder de bekercompetitie volgens' het bekende afvalsysteem afwerken. Men heeft vijf (enkele zelfs zes) Zondagen noodig voor de afwerking dezer halve (of heele) competities, voor de verdere afwerking zijn zeker 7 Zondagen noodig en als men dan nog aanneemt, dat op de technische dagen diverse clubs wel niet voor den beker in actie zullen zijn, is duidelijk, dat zeker drie maanden vereischt zijn alvorens de bekerwin naar bekend is. Die tijd is inderdaad beschikbaar, alvorens het gesloten

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1943 | | pagina 1