Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - Sparla. No. 13 Priis 5 cent Onder redactie van J. HOVEN. Zondag 28 Februari 1943 Wij zullen allerminst beweren, dat we bovenal het oude waardeeren en ons steeds ootmoedig buigen voor het verleden, voor de tradities. Al 't jonge groeit gestaag, sport en jeugd zijn synoniem en het is bovenal de jeugd, die onze volle en oprechte belangstelling heeft. Op sportgebied hebben we niettemin groot respect voor de pioniers-clubs, die ook thans nog tot de eerste klasse behooren. Tot der grootste en belangwek kendste vereenigingen in den lande behoort ongetwijfeld Sparta, de groote Rotterdamsche kampioensclub reeds in een tijdperk toen Ajax nog in de kinderschoenen stond. Van af het moment, dat Ajax in de eerste klasse kwam, hebben de Amsterdammers vele spannende en belangwekkende wedstrijden tegen good old Sparta gespeeld en nu Ajax en Sparta in dit seizoen elkaar niet in bondswedstrijden ontmoet hebben, doordat zij niet in dezelfde afdeeling ingedeeld werden, is het verlangen beqrijpelijk noa vriendschappelijk contact te hebben. 3 De prestaties van beide ploegen komen in dit seizoen wel sterk overeen Beide ploegen eindigden op de zesde plaats, Sparta behaalde 2 punten meer dan Ajax, doch Ajax had weer een beter doelgemiddelde. Het ve^oet?en *s °°k gewettigd, dat de elftallen van Ajax en Sparta van gelijke kracht zijn en dat het dus tot een aardige en spannende partij zal komen vandaag. De ploeg van Ajax heeft in de laatste drie wedstrijden weinig houvast geboden. Tegen R.F.C. werd gelijk gespeeld en was het spel teleurstellend tegen Volewijckers ging het al beter, doch het aanvalsspel was zeer onproductief en in de verdediging werden nog te veel fouten gemaakt. Op den jongsten Zondag tegen Blauw-Wit ging het echter aanmerkelijk beter en op de afwerking der aanvallen na schonk het spel van Keizer en zijn mannen wel bevrediging, waarbij het veldspel der voorhoede zelfs veler bewondering afdwong. Het is trouwens merkwaardig hoe hier nog geen beter resultaten verkregen worden, daar in deze linie stuk voor stuk spelers van goede capaciteiten opgesteld zijn. Er gaat echter geen wedstrijd voorbij of Ajax mist ettelijke gemakkelijke kansen om van de kansen van lastiger kaliber nog te zwijgen. Tegen Volewijckers zou het na een volkomen normaal uitbuiten van de kansen na een kwartier spelen al 3—0 hebben moeten staan, tegen Blauw-Wit bleven in de eerste helft ook drie of vier prachtige gelegenheden om het net te vinden door een volkomen gemis aan doortastendheid onbenut. Hier schuilt de fout van het spel van Ajax en het is begrijpelijk als sommigen zich afvragen of Ajax niet meer gebaat zou zijn met een paar minder fijne spelers, doch met een soort „tank", een felle doorsjouwer, die op ZIÏp kc"lsen loer1 en 'f principe van den rechten weg naar 't doel huldigt Toch geloven we, dat Ajax dien kant niet op moet. De techniek is de basis van het spel en op den duur zal het daar mee gewonnen worden Oefenpartijen van goed gehalte kunnen er stellig toe bijdragen het spel van Ajax op het goede peil te brengen, het verband in de ploeg te ver beteren en de schotvaardigheid te verhoogen. Moge deze ontmoeting tegen de groote club van Bok en president Overeynder daar toe bijdragen! j H

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1943 | | pagina 1