Officieel Programma AJAX-STADION Ajax - Volewijckers. No. 12 Prijs 5 cent Onder redactie van I. HOVEN. Zondag 14 Februari 1943 Interessanter dan het slot van de gewone competitie 1942/1943 was, zal het begin van de extra competitie tusschen de vier Amsterdamsche eerste klassers, naar we met stelligheid durven aannemen, worden. De wedstrijd AjaxVolewijckers kan boeiend en spannend worden en een gunstig begin vormen van deze hoofdstedelijke na-competitie. Plaatselijke ontmoetingen vormen steeds een attractie en stellig is dat het geval in een stad als Amsterdam, waarbij alle vier stadswijken een vertegenwoordiger in de eerste klasse hebben. Dit viertal nu heeft dit jaar wel geen kampioenschap behaald, maar niettemin een behoorlijk resultaat in de eerste klasse verkregen. Nog mist één wedstrijd van D.W.S., zoodat er nog geen volledige balans opgemaakt kan worden, doch als men eens van de gedachte die destijds van verschillende kanten geopperd is zou uit gaan, om op grond van de prestaties in dit seizoen voor het volgend seizoen één Wes telijke afdeeling van 14 clubs te vormen, dan zouden alle vier hoofdstedelijke clubs er toe behooren. Aangenomen dat D.W.S. van Xerxes wint, behaalt Amsterdam in totaal 75 punten van de 144, die te behalen waren en derhalve een algemeen gemiddelde der eerste klassers van ruim 1.Voor een vertegenwoordiging van vier ploegen is dat zeker in de gegeven omstandigheden voor een stad als Amsterdam niet onbevredigend. Dat er niettemin van Amsterdam steeds grootere verwachingen gekoesterd worden, is omdat in het verleden Blauw-Wit en in nog sterkere mate D.W.S. en bovenal Ajax het hoofdstedelijk publiek zeer verwend hebben. En we mogen er veilig aan toevoegen, dat zij de beste plannen voor de toekomst koesteren. De overgang van de doorsnee prestaties van thans naar grootere daden hangt soms van kleinigheden af en dat de bestuurderen en technische leiders van alle vier clubs er ernstig naar streven de prestaties op te voeren en het volgend seizoen weer aan de spits te gaan, daar kan men staat op maken. Vandaar dat het initiatief der afdeeling Amsterdam van den Ned. Voetbal Bond in goede aarde viel en men gaarne deze goede gelegenheid aangreep om de vorming van een sterk elftal voor het aanstaande seizoen nu al in te leiden. Dat geeft aan deze na-competitie een opbouwend karakter, dat ieder die het goed meent met het Amster damsche voetbal, toejuichen zal. Daarnaast is in ruime mate de wil voorhanden in deze competitie van zes wedstrijden elk op de eerste plaats te eindigen en in elk geval een goed figuur te slaan. Aan al te gewaagde experimenten zal men zich stellig niet wagen. De kern van de ploegen komt ook nu vanzelfsprekend in het veld, doch men zal toch voorzichtig tasten om tot een sterkere formatie te geraken. Wat Ajax betreft voorzien we toch wel dat een reorganisatie van de ploeg vóór de hervatting in September geboden zal zijn. Wij achten den alge- meenen gang van zaken in dit seizoen met het eerste elftal niet voldoende geslaagd, al sloeg Ajax geen kwaad figuur en we gelooven ook stellig dat men weer in de opwaartsche lijn zal kunnen komen. Wat tenslotte de ontmoeting van heden betreft zij er op gewezen, dat Ajax en Volewijckers elkaar in den aanvang van dit seizoen al ontmoet hebben op het veld van Ajax. Ajax overtrof toen de verwachtingen en Volewijckers bleef er ver beneden, zoodat de overwinning, die Ajax toen met 72 behaalde, een slechte maatstaf was. Beide clubs hebben in dit seizoen slechte en goede wedstrijden gespeeld (Ajax speelde j.l. Zondag al een zéér slappe partij!), doch als zij beide op dreef zijn, dan wordt het een vlotte en spannende partij met gelijke kansen, waarbij het publiek heel wat te genieten krijgt. Laten we het daarop houden en hopen dat de spelers deze belofte vervullen kunnen. j. h.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1943 | | pagina 1